Po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza. Gdańsk oferuje wsparcie psychologiczne dla mieszkańców. Z pomocy korzystają uczniowie w szkołach

Natalia Grzybowska
Po wstrząsającym ataku na prezydenta Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP 13.01.2019, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku uruchomił telefoniczną pomoc psychologiczną dla wszystkich potrzebujących wsparcia. O pomoc dla uczniów zaapelował także wiceprezydent Piotr Kowalczuk.

Po tym, jak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został w niedzielę wieczorem ugodzony nożem, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku uruchomił całodobową pomoc psychologiczną dla mieszkańców.

O uruchomieniu psychologicznego wsparcia poinformowała rzecznik prasowy prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

- Wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia, mogą zadzwonić do Punktu Interwencji Kryzysowej Fundacji Fosa pod nr telefonu 787 960 860” – poinformowała Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska.

Rzeczniczka powiedziała też, że na miejscu koncertu zaraz po ataku rozpoczęło pracę czterech psychologów, którzy udzielali pomocy potrzebującym.

- Proszę dyrektorów placówek oświatowych i poradni psychologiczno-pedagogicznych o organizację od rana wsparcia psychologicznego dla społeczności młodych gdańszczanek i gdańszczan. - Zaapelował na swoim facebookowym profilu Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - W Gdańsku nie ma zgody na przemoc. Jeśli zdecydujecie się państwo organizować apele solidarności o których informujecie mnie, proszę by o tym pamiętać.

- Udzielimy jak najbardziej profesjonalnej i rzeczowej pomocy naszym uczniom ZSO Nr 5. Choć nam wszystkim będzie ciężko. Będziemy razem o 9 z młodzieżą - skomentowała wpis dyrektorka placówki Elżbieta Januszewska.

Czytaj również: Mieszkańcy Gdańska poruszeni atakiem na prezydenta Pawła Adamowicza. "Zdarzyło się coś strasznego. Niewyobrażalne zło"

Sprawdź, gdzie można oddać krew dla prezydenta Pawła Adamowicza

- O 9 odbył się apel, który miał na celu przekazanie dzieciom, że po zajściach, które miały miejsce wczoraj wieczorem, mają zapewnioną opiekę psychologiczno-pedagogiczną - powiedziała Ilona Orzechowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku. - Mamy świadomość, że wielu uczniów i ich bliskich brało udział w finale WOŚP i przeżyło ogromny szok. W każdej chwili mogą więc zgłosić się na indywidualne spotkanie z psychologiem bądź zaistniałą sytuację omówić podczas godzin wychowawczych z nauczycielami.

Zależy nam na tym, żeby uczniowie zrozumieli, że takiego zachowania nie ma możliwości wytłumaczyć i że żadne miasto na coś takiego nie pozwoli. Od rana po pomoc zgłosiło się już wielu uczniów. Była wśród nich dziewczynka, która stała pod samą sceną.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

h
heniek
to jakis obłed.gdzie my zyjemy,kim on był,z tego co wiem
J
Janek
Prezydent opieszale walczył z handlarzami narkotyków, a ten morderca przecież je brał.
j
jasiu
ten narod juz chyba oszalal psychiatrzy krew modlitwy jaka to HYPOKRYZJA TYLKO POD PUBLIKE TAK NA KOSCIOL PLUJA A TERAZ MODLITWY CZY WY NAPRAWDE NIE bladzicie nawrucie sie juz nadszedl czas byc skromny nie widoczny ale z modlitwa
Wróć na i.pl Portal i.pl