Polskie osady z szansami na medal w Pucharze Świata w wioślarstwie

Mateusz Pietras
Solidny dzień w wykonaniu Biało-Czerwonych w wioślarstwie.
Solidny dzień w wykonaniu Biało-Czerwonych w wioślarstwie. PAP/JAKUB KACZMARCZYK
W Poznaniu, podczas Pucharu Świata w wioślarstwie, siedem polskich osad zapewniło sobie miejsce w finałach A. Wśród nich są zarówno doświadczone załogi, jak i młodzieżowe składy, które pokazały swoją siłę i determinację. Szczególnie wyróżniają się dwójka podwójna wagi lekkiej - Martyna Radosz i Katarzyna Wełna oraz dwójka podwójna mężczyzn - Jakub Woźniak, Konrad Domański, które pokazały klasę, walcząc o najwyższe lokaty.

Polskie osady w drodze po medal

Wioślarstwo znów przynosi emocje na Pucharze Świata rozgrywanym w Poznaniu. Polskie osady, pomimo różnego stopnia doświadczenia, pokazały, że są w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie. Szczególnie zasługują na uwagę osady, które nie tylko zakwalifikowały się do finałów A, ale również mają szansę na stanie na podium.

Wśród wyróżniających się załóg znalazła się czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Dominik Czaja i Mateusz Biskup. Ich droga do finału była bezpośrednia dzięki zwycięstwu w przedbiegu. Ich konkurencja to nie jedyna, w której Polska ma szansę na medal. Również dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet oraz męska dwójka podwójna pokazały, że są w stanie walczyć z najlepszymi.

Młodzieżowe składy zaskakują

Puchar Świata w Poznaniu jest również okazją dla młodszych i mniej doświadczonych osad, aby pokazać swój talent i determinację. Druga polska załoga czwórki podwójnej mężczyzn (Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Cezary Litka i Daniel Gałęza) udowodniła, że młodość może iść w parze z ambicją i umiejętnościami, awansując do finału A po emocjonującym repasażu, gdzie wyprzedzili Holendrów o zaledwie sekundę.

Innym przykładem młodzieżowego zapału jest osada męskiej dwójki podwójnej (Jakub Woźniak i Konrad Domański), która do ostatnich metrów walczyła o swoje miejsce w finale A, odpierając ataki rywali i pokazując, że są godnymi przeciwnikami dla doświadczonych zawodników.

Indywidualne sukcesy polskich wioślarzy

Polskie osady to nie tylko drużynowe wysiłki, ale również indywidualne talenty, które w Poznaniu miały okazję się wykazać. Wśród nich Piotr Płomiński i Weronika Kalinowska, którzy w swoich półfinałach zapewnili sobie miejsce w finale A, pokazując, że polskie wioślarstwo ma silne indywidualności.

Płomiński, reprezentujący barwy WTW Warszawa, w swoim półfinale musiał uznać wyższość tylko zawodnika z Chorwacji, Martina Damira. Kalinowska z kolei zajęła trzecie miejsce w swoim biegu, co również zagwarantowało jej udział w najlepszej szóstce regat.

Podsumowanie i oczekiwania

Niedzielne finały Pucharu Świata w wioślarstwie będą dla polskich osad ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi. Polskie załogi, zarówno te doświadczone, jak i te młodzieżowe, pokazały, że są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie. Teraz przed nimi finałowa próba, która pokaże, jakie miejsce zajmą na międzynarodowej arenie.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl