Rada ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji odbyła pierwsze posiedzenie. Wziął w nim udział prezydent Andrzej Duda

Adam Kielar
Opracowanie:
Rada ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji zainaugurowała obrady. Przewodniczył im prezydent Andrzej Duda.
Rada ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji zainaugurowała obrady. Przewodniczył im prezydent Andrzej Duda. PAP/Radek Pietruszka
We wtorek swoje pierwsze posiedzenie miała Rada ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji. Przewodniczył mu prezydent Andrzej Duda, który powiedział, że jest to „rada, która ma patrzeć w przyszłość”, ale wśród jej zadań będzie także ocena stanu obecnego polskiej nauki.

Prezydent podziękował we wtorek w Warszawie członkom nowo powołanej Rady ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji, że na zasadach pełnej dobrowolności i de facto wolontariatu podjęli pracę na rzecz Rzeczypospolitej.

Rada ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji. Pierwsze posiedzenie

Podkreślił, że „rozwój polskiej nauki dla rozwoju Polski jako takiej odgrywa znaczenie wręcz fundamentalne”.

– Nauki nie tylko w znaczeniu nauki jako działań badawczych, także nauki jako procesu nauczania, procesu edukacji młodzieży, już dorosłej, bo mówimy w tej chwili o szkolnictwie wyższym – dodał.

– Czy sytuacja jest dobra? Gdyby sytuacja była, to byśmy nie reformowali polskiej nauki. Sytuacja na pewno wymaga naprawy (...), nie wspominając już o tym, że sposób uprawiania nauki wymaga systematycznego rozwoju, uwzględniania nowych trendów i tego, co sama nauka wymyśliła – podkreślił prezydent.

Narodowa Rada Rozwoju. Powstała kolejna część

– Rada jest częścią Narodowej Rady Rozwoju. Dla mnie jest radą, która ma patrzeć w przyszłość. To jest jej zasadnicze zadanie. Oczywiście bardzo ważnym zadaniem jest dokonywanie diagnozy stanu obecnego – zauważył.

Stąd – jak mówił – cały szereg zadań i pytań: czy dobrze rozwijamy innowacyjność, czy dobrze promujemy tych, którzy są innowacyjni, czy akty polityki innowacyjności i rozwoju w sposób właściwy realizują swe zadania i wreszcie czy reforma szkolnictwa wyższego, przeprowadzona w ostatnich latach w sposób właściwy kształtuje model polskiej nauki, czy wymaga istotnych korekt.

Ted

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
PI Grembowicz
Polską edukację - szkołę - MEN ratuje tylko prywatyzacja.

Obecnie rządzi tam: komuna esbecja socyalisci PRL donosiciele beton PZPR, vide ZNP, feministki, tzn. nauczycielki - kobiety w czerni na manifach aborcyjnych /usuwanie ciąży/ ze swymi córkami studentkami uczennicami etc.

Zgroza
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl