"Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT. Proponowane alternatywne wizje człowieka nie liczą się z prawdą o ludzkiej naturze, a odwołują się jedynie do wymyślonych ideologicznych wyobrażeń"
- czytamy w deklaracji.
W trakcie sesji tekst deklaracji przedstawił starosta jarosławski Tadeusz Chrzan (PiS). Uzasadniał dlaczego rada powinna ją przyjąć. Ma to według klubu PiS wynikać z tego co dzieje się w przestrzeni społecznej kraju.
- Te wszystkie działania, które prowadzą do - przepraszam za określenie - postawienia tego co najważniejsze znów na głowę - powiedział starosta na sesji i dodał, że trzeba wyrazić jasne stanowisko, jakimi wartościami samorząd powiatu kieruje się w swojej pracy. - Bóg, honor i ojczyzna, są dla nas kierunkowskazem i wyznacznikiem naszych działań - wyjaśnił.
Dlatego radni nie godzą się "na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników)". Radni mają też zrobić wszystko, żeby "do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci".
CZYTAJ TEŻ: W Mielcu na sesji rady powiatu radni pokłócili się o LGBT
Ma ona polegać według radnych na uwzględnianiu kwestii tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej "w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia". "Projekt ten może łatwo pozbawić rodziców wpływu na wychowanie ich dzieci i stać się programem je deprawującym" - czytamy w deklaracji.
Na co jeszcze nie godzą się radni? "Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (niekiedy słusznie zwanej po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach".
"Deklarujemy, że Powiat Jarosławski w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając na uwadze 1053 lata jakie minęły od chrztu Polski, ponad 100 latach od odzyskania niepodległości Polski i 29 lat od odzyskania Samorządności Polek i Polaków" - napisano w deklaracji.
- Stanowisko, które proponuje klub radnych Prawa i Sprawiedliwości do przyjęcia i obowiązywania na terenie powiatu jarosławskiego musi wybrzmieć jasno i czytelnie
- podkreślił starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

W trakcie głosowania na sali było obecnych 17 radnych (16 z PiS i 1 z PSL), wszyscy poparli uchwalenie deklaracji.
Marsz Równości przeszedł ulicami Rzeszowa. Policja: pomijają...
