Skra Częstochowa - GKS Katowice WYNIK Katowiczanie przełamali się po dwóch remisach. Trzecia z rzędu porażka Skry

Tomasz Kuczyński
GKS Katowice zdobył kolejne 3 punkty w Fortuna 1. Lidze.
GKS Katowice zdobył kolejne 3 punkty w Fortuna 1. Lidze. Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 1.10.2022 r. w meczu 12. kolejki Fortuna 1. Ligi Skra Częstochowa przegrała z GKS-em Katowice 0:1(0:0). Spotkanie odbyło się w Bełchatowie, gdzie częstochowianie występują w roli gospodarzy. Sobotni mecz rozegrany był bez udziału kibiców.

Pierwszoligowcy wrócili do rywalizacji po przerwie na reprezentację. GieKSa miała wcześniej dwa remisy z rzędu i 16 punktów. Skra po 11 kolejkach zgromadziła dwa punkty mniej i miała dwie porażki z rzędu.

Mecz Skry z GKS-em odbył się bez udziału kibiców, a decyzja podyktowana była względami bezpieczeństwa.

Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis. Bliżej gola był GKS, który w 30. minucie stworzył dogodną okazję po dwójkowej akcji Adriana Błąda i Grzegorza Rogali. Ten drugi oddał strzał, a piłkę na rzut rożny sparował Jakub Bursztyn. Pod koniec I połowy katowiczanie domagali się rzutu karnego za zagranie ręką. Analiza VAR rozwiała wątpliwości i skończyło się na rzucie rożnym.

W 59. minucie było groźnie przed bramką Skry - Grzegorz Janiszewski uderzył głową z szóstego metra, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

Trener Rafał Górak postanowił wprowadzić do gry Jakuba Araka, który po pięciu minutach odwdzięczył się pierwszym golem w barwach GKS-u. Napastnik gości precyzyjnym strzałem z pola karnego posłał piłkę do bramki.

Jakub Dziółka prowadzący Skrę zareagował potrójną zmianą. Gospodarze zdecydowanie dążyli do wyrównania i GieKSa znalazła się w opałach. W czwartej doliczonej minucie Krzysztof Ropski nie wykorzystał stuprocentowej okazji, strzelając obok słupka. Wkrótce po tym sędzia zakończył mecz.

Skra Częstochowa - GKS Katowice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Jakub Arak (72)

Skra: Jakub Bursztyn - Jan Flak (76. Rafał Brusiło), Szymon Szymański, Adam Mesjasz, Beniamin Czajka, Radosław Gołębiowski (71. Łukasz Winiarczyk) - Damian Hilbrycht (76. Jakub Sangowski), Przemysław Sajdak, Bartłomiej Babiarz, Piotr Pyrdoł (87. Kacper Łukasiak) - Filip Kozłowski (76. Krzysztof Ropski).

GKS: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski, Grzegorz Rogala - Adrian Błąd (90+2. Patryk Szwedzik), Rafał Figiel (90+2. Marcin Stromecki), Marcin Urynowicz (87. Oskar Repka), Alan Bród (46. Daniel Dudziński) - Marko Roginić (67. Jakub Arak).

Żółte kartki: Gołębiowski, Pyrdoł - Jędrych, Bród, Janiszewski, Roginić, Figiel, Dudziński

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności