Jakub Jabłoński
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec prowadzona przez Kamila Kieresia na rozpoczęcie niedzielnych zmagań 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy sensacyjnie wygrała z wyżej notowanym Górnikiem Zabrze. Gospodarze od 55. minuty grali w osłabieniu. Polecamy skrót najciekawszych sytuacji z tego meczu.

PKO Ekstraklasa. Bramki z meczu Stal Mielec - Górnik Zabrze

Spotkanie na Podkarpaciu kapitalnie rozpoczęło się dla podopiecznych Jana Urbana. W 9. minucie Szymon Czyż pognał na bramkę strzeżoną przez Mateusza Kochalskiego i perfekcyjnym płaskim strzałem nie dał mu absolutnie żadnych szans. Golkiper drużyny gospodarzy mógł tylko patrzeć jak futbolówka go mija i wpada do bramki przy dalszym słupku.

Gospodarze jednak tak szybko jak bramkę stracili potrafili również momentalnie odpowiedzieć. Mateusz Matras w 15. minucie najprzytomniej się zachował po rzucie rożnym kapitalnie zamknął centrę dostawiając stopę i zimną krwią wbił piłkę do bramki. Parę chwil po wyrównaniu Matras stanął również przed szansą wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie. Ostatecznie po efektownym strzale w polu karnym Górnika przestrzelił delikatnie nad bramką.

W drugą odsłonę spotkania zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy za sprawą białoruskiego napastnika - Ilii Skhurina objęli prowadzenie. W 51. minucie snajper idealnie wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową zmieścił futbolówkę w siatce.

Jednak parę minut później Bert Esselink obejrzał czerwoną kartkę na ostatnim piłkarzy Górnika Zabrze, który akurat sunął z kontrą. Decyzja arbitra nie mogła być inna. Ostatecznie grający w osłabieniu gospodarze dali radę dowieźć prowadzenie do samego końca.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Reprezentacja Polski w listopadzie zagra dwa spotkania - z Czechami i Łotwą. Michał Probierz w czwartek ogłosił powołania. Po raz kolejny nie brakuje niespodzianek. Do kadry wraca zawodnik, który niedawno został skreślony przez większość kibiców.Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Największe niespodzianki w powołaniach Michała Probierza. Są...