Sławomir Szmal, kandydat na prezesa Związku ogłasza program "Siódemka Szmala"
Sławomir Szmal to legendarny bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej i klubu Vive Kielce. W Kielcach występował w latach 2011- 2018. Po zakończeniu kariery pozostał w Kielcach, mieszka w podkieleckiej Bilczy. Obecnie ma 46 lat. Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem. Należy do kadry trenerskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Jest też wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Bardzo często podejmuje inicjatywy mające na celu popularyzację sportu i dyscypliny wśród najmłodszych.
W kwietniu ogłosił, że będzie walczył o stanowisko prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wtedy ogłoszono też, że jego trener z czasów gry w reprezentacji Polski i Vive Kielce będzie z nim współpracował. Później okazało się, że Bogdan Wenta podjął inną decyzję i...wystąpił przeciwko swojemu byłemu zawodnikowi. We wtorek 8 października poinformował o tym oficjalnie.
Sławomir Szmal we wtorek ogłosił swój program, napisał w mediach społecznościowych: "Czas na zmiany w Związku Piłki Ręcznej w Polsce! Szanowni Państwo, drodzy miłośnicy piłki ręcznej! Jako kandydat na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, przedstawiam Wam "Siódemkę Szmala" - mój plan na silny, nowoczesny i transparentny Związek Piłki Ręcznej w Polsce:
- Związek Piłki Ręcznej w Polsce jako dom dla Wszystkich – związek ma służyć zawodnikom, trenerom, sędziom i menedżerom, a nie tylko wąskiej grupie działaczy.
- Pełna transparentność finansowa – każdy wydatek związany z funkcjonowaniem Związku będzie publicznie dostępny.
- Pasja, zaangażowanie, profesjonalizm – te wartości będą naszym fundamentem.
- Nowoczesność, technologia, marketing – powołanie platformy e-learningowej Związek Piłki Ręcznej w Polsce, która obniży koszty szkoleń i podniesie kwalifikacje trenerów, sędziów i delegatów.
- Reforma rozgrywek młodzieżowych – przywrócimy im dawną świetność we wszystkich kategoriach wiekowych!
- Wsparcie dla wojewódzkich związków – one odegrają kluczową rolę w szkoleniu dzieci i młodzieży oraz popularyzacji piłki ręcznej w całej Polsce.
- Profesjonalizacja zawodu sędziego – czas, aby zawód sędziego piłki ręcznej stał się w pełni profesjonalny.
Już 26 października ten plan możemy zacząć skutecznie wprowadzać w życie i otworzyć nowy rozdział w historii naszej dyscypliny".
