Tenis. Wielkie sukcesy Igi Świątek pod wodzą Tomasza Wiktorowskiego! Sprawdź, gdzie wygrywała nasza najlepsza tenisistka

Mateusz Pietras
Wideo
od 16 lat
Dziś Iga Światek rozstała się z trenerem, a decyzję ogłosiła dziś rano. Warto zatem przypomnieć osiągnięcia 23-letniej raszynianki pod wodzą Tomasza Wiktorowskiego.

Spis treści

W piątek rano Iga Świątek ogłosiła, że po trzech latach współpracy rozstaje się z Tomaszem Wiktorowskim Decyzja może być o tyle szokująca, iż niedawno święciła triumfy 43-latka, a poza tym wciąż okupuje pierwsze miejsce w światowym rankingu WTA.

"Po trzech latach osiągania największych sukcesów w mojej karierze, zdecydowaliśmy z trenerem Tomaszem Wiktorowskim o zakończeniu naszej współpracy. Chcę zacząć od podziękowań, bo to one są dziś dla mnie najważniejsze" – napisała Polka.

Tomasz Wiktorowski rozpoczął pracę z Igą Świątek na przełomie 2021 i 2022 roku, kiedy to ówczesna jednokrotna mistrzyni French Open pożegnała się z Piotrem Sierzputowskim.

Efekt nowej miotły?

Od początku dobra relacja zaowocowała sukcesami. Już w lutym wygrała turniej WTA 1000 w Dausze. Również końcówka marca i kwietnia należała do tej dwójki, kiedy to jako czwarta w historii zdobyła "Sunshine Double" (zwycięstwo w Indian Wells i Miami Open). Z kolei na kortach ziemnych triumfowała w Stuttgarcie (ranga 500), Rzymie (ranga Masters 1000) i po raz za pierwszy pod wodzą Wiktorowskiego w Paryżu. Następnie na kortach twardych wygrała wielkoszlemowe US Open, co było dla niej pierwszym i na razie ostatnim triumfem w Nowym Jorku.

W końcówce roku wygrała jeszcze w San Diego i zakończyła sezon na pierwszym miejscu w światowym rankingu.

Utrzymanie pozycji liderki rankingu. Kontynuacja świetnej gry

Kolejny sezon przyniósł Polce wiele sukcesów. Kolejne zwycięstwa w Dausze, Stuttgarcie i Paryżu były na to dowodem, że współpraca idzie w dobrym kierunku. Warto dodać, że przez ten cały czas obok Wiktorowskiego w boksie zasiadali także fizjoterapeuta Maciej Ryszczuk i pani psycholog Daria Abramowicz.

Druga połowa to triumfy na polskich kortach w Warszawie, oraz w Pekinie (ranga 1000) jak i w Cancun, gdzie Polka odzyskałą pozycję liderki, po tym jak straciła ją na rzecz Aryny Sabalenki. Sytuacja miała miejsce podczas US Open.

Pięć tytułów rangi WTA w tym sezonie i medal olimpijski

Z kolei w tegorocznym sezonie Biało-Czerwona trzeci raz wygrała w Dausze, pi raz drugi w Indain Wells (ranga Masters 1000) oraz po raz czwarty, a trzeci z rzędu turniej wielkoszlemowy rozgrywany na kortach Roland Garros.

Po raz pierszy w karierze wygrała prestiżową imprezę w Madrycie. Z kolei trzeci raz nie miała sobie równych w Rzymie.

Wraz z Tomaszem Wiktorowski wciąż przewodząca w rankingu WTA Polka wygrała 19 turniejów, przegrywając trzy finały.

Na tegorocznych igrzyskach zdobyła brąz, stając się pierwszym polskim przedstawicielem tenisa z medalem olimpijskim.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl