Warta Poznań lepsza od Górnika Zabrze (2:1)! Cudowne gole Łukasza Trałki i Franka Castanedy. Zieloni odnoszą cenne zwycięstwo

Maciej Lehmann
Warta Poznań lepsza od Górnika Zabrze (2:1). Zobaczcie świetne zdjęcia z meczu --->Adam Jastrzębowski
Warta Poznań pokazała w sobotę, że potrafi wygrywać z zespołami notowanymi wyżej od niej. Po kapitalnych strzałach Łukasza Trałki i Franka Castanedy odniosła niezwykle cenne zwycięstwo - szóste w tym sezonie. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Zielonych. Podopieczni Dawida Szulczka powinni wygrać wyżej, bo mieli jeszcze kilka świetnych okazji do strzelenia kolejnych bramek.

Przed meczem z zabrzanami Dawid Szulczek, trener Warty Poznań zapewnił, że jego zespół przetrawił już frustrację po dwóch ostatnich meczach, w których Zieloni powinni zdobyć więcej niż jeden punkt.

- Zaczęliśmy tydzień z pozytywnymi emocjami - zapewniał szkoleniowiec i rzeczywiście jego podopieczni, od początku próbowali przejąć inicjatywę, grali odważnie i z dużą determinacją.

Górnik, który po wygranej 3:0 z Cracovią, wrócił do walki o europejskie puchary, sprawiał wrażenie zaskoczonego postawą gospodarzy. Gra w ofensywie zupełnie im się nie kleiła, mało widoczny był najlepszy piłkarz gości Lukas Podolski, bardzo łatwo piłki tracili skrzydłowi Dadok oraz Janża.

W 15 minucie po stracie Przemysława Wiśniewskiego i faulu na Franku Castanedzie warciarze mieli rzut wolny z 25 metrów. Na strzał zdecydował się Łukasz Trałka i było to fenomenalne uderzenie. Piłka poleciała w górny róg, odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Zieloni dawno nie mieli tak udanego początku meczu. A co do uderzenia Trałki? Na konferencji po meczu doświadczony piłkarz nie mógł sobie przypomnieć, czy kiedykolwiek strzelił gola rzutu wolnego. Ba! Nawet miał wątpliwości, czy kiedykolwiek podchodził do takiego uderzenia w całej swojej karierze. Wyszło idealnie!

- Na pewno jest to gol, który znalazł, by się w TOP 3 w mojej karierze - mówił w przerwie przed kamerami Canal + doświadczony pomocnik.

Warta jeszcze przez kilka minut po tej bramce dominowała, ale nie udało się jej podwyższyć prowadzenia.

Ślamazarny w pierwszych fragmentach Górnik, wyrównał dosyć nieoczekiwanie w 31. minucie, też po stałym fragmencie.
Do dokładnego dośrodkowania Erika Janży z lewego narożnika najwyżej wyskoczył Krzysztof Kubica i precyzyjnym strzałem głową doprowadził do stanu 1:1.

Do końca pierwszej połowy Warta szukała swoich szans w kontratakach. W 42. minucie Castaneda przedarł się prawym skrzydłem, zagrał wzdłuż pola karnego do Zrelaka, ale zabrzanie uprzedzili Słowaka i wybili piłkę na róg. Potem strzelał jeszcze Niilo Maenpa, ale piłkę bez problemów złapał Bielica.

Początek drugiej części znów należał do Warty. Po płaskim dośrodkowaniu Kiełba piłkę odbił Bielica. Dopadł do niej Miguel Luis, ale jego uderzenie zostało ofiarnie zablokowane przez zabrzan. Chwilę później Hiszpan zdecydował się na strzał z dystansu, ale Bielica sparował piłkę na rzut rożny.

Co ważne Zieloni potrafili swoją dobrą grę udokumentować też na tablicy wyników. I znów był to gol z gatunku "stadiony świata".
W 63. minucie gospodarze przechwycili piłkę w środku pola. Jakub Kiełb podał na wolne pole do Franka Castanedy. Kolumbijczyk podciągnął piłkę do narożnika pola karnego i przymierzył idealnie w okienko. Bielica był bez szans.

Podrażnieni stratą drugiego gola zabrzanie zaczęli grać szybciej, ale nadal mieli problemy z kreowaniem sytuacji. Co prawda okazję do strzału miał Podolski, ale uderzył w środę bramki.

Gospodarze natomiast mieli znacznie lepsze okazje, by "zabić" ten mecz. W 78. minucie po akcji Papeau i strzale Grzesika Janicki wybił piłkę z linii bramkowej, a kilkadziesiąt sekund później, Bielica obronił groźny strzał głową Castanedy i dobitkę z jedenastu metrów Kupczaka.

W końcówce jeszcze raz natarł Górnik Zabrze, lecz Zieloni grali bardzo ofiarnie oraz dojrzale w obronie i nie dali sobie wydrzeć z rąk niezwykle cennego zwycięstwa.

Warta Poznań w sobotę zaliczyła bardzo ważną wygraną. Zieloni w meczu z Górnikiem Zabrze (2:1) zagrali jedno z najlepszych, jak nie najlepsze spotkanie w tym sezonie (obok starcia 4:0 z Górnikiem Łęczna na początku sierpnia 2021) i zasłużenie wygrali. Goście nie potrafili przez większą część spotkania zagrozić bramce Jędrzeja Grobelnego. W Grodzisku Wlkp. oglądaliśmy szóste zwycięstwo warciarzy, błysk kilku piłkarzy i piękne gole Trałki oraz Castanedy. Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Warty Poznań za mecz z Górnikiem Zabrze. Skala ocen 1-10 ---->

Warta Poznań z szóstym zwycięstwem w sezonie. Górnik Zabrze ...