Łukasz Konstanty
Elvira Oeberg wygrała bieg pościgowy w Hochfilzen.
Elvira Oeberg wygrała bieg pościgowy w Hochfilzen. Fot. PAP/EPA/Christian Bruna
Elvira Oeberg wygrała sobotni bieg pościgowy podczas odbywających się w Hochfilzen zawodów biathlonowego Pucharu Świata. Najlepiej z Polek spisała się Natalia Sidorowicz, która zmagania zakończyła na 32. pozycji.

Choć w piątkowym sprincie żadnej Polce nie udało się zdobyć punktów, aż trzy zapewniły sobie start w kolejnej konkurencji (44. miejsce zajęła Natalia Sidorowicz, 45. była 25715841, a na 52. pozycji zmagania zakończyła Anna Mąka). Niewiele brakowało, aby Biało-Czerwone w komplecie zameldowały się w sześćdziesiątce, Daria Gembicka pechowo jednak uplasowała się na 61. miejscu, pierwszym nie dającym awansu, a do wyprzedzającej ją Niemki Anny Weidel straciła zaledwie 0,4 s.

Pierwsze w karierze punkty Natalii Sidorowicz

W biegu pościgowym nieźle początkowo radziła sobie Jakieła, która na półmetku rywalizacji mogła pochwalić się stuprocentową skutecznością strzelecką, dzięki czemu przesunęła się na 26. pozycję. Potem jednak podczas strzelanie w postawie stojącej aż cztery razy nie trafiła do tarczy i w efekcie zmagania zakończyła na 42. miejscu.

Bardzo dobrze poradziła sobie z kolei Sidorowicz, która musiała biegać tylko jedną karną rundę, zakończyła bieg na 32. pozycji i zdobyła pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata. Za plecami Polki finiszowały m.in. Elisa Gasparin, Anamarija Lampić, Marketa Davidova i Lisa Theresa Hauser. Trzecia nasza zawodniczka (Mąka) spudłowała łącznie trzy razy i uplasowała się na 50. miejscu.

Elvira Oeberg wygrała bieg pościgowy w Hochfilzen

Zwyciężczynią sobotniego biegu pościgowego okazała się Szwedka Elvira Oeberg, dla której jest to pierwszy triumf w sezonie 2023-24 i ósmy w karierze. Za jej plecami finiszowała Szwajcarka Lena Haecki-Gross, dla której był to najlepszy wynik w karierze - wcześniej tylko raz (na trzeciej pozycji) zakończyła zmagania na podium, było to jednak w 2019 roku. Trzecią lokatę zajęła z kolei Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold, która dzień wcześniej okazała się najlepsza w sprincie.

W niedzielę zakończenie rywalizacji w Hochfilzen. Tego dnia odbędzie się rywalizacja sztafetowa - panowie do zmagań przystąpią o 11.30, bieg pań z kolei zaplanowano na 14.15.