Jakub Maj
Jakub Maj
Bayern Monachium w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów wygrał z Galatasaray. Mecz z tureckim rywalem nie był łatwy. To gospodarze przez pierwsze 45 minut dominowali mistrza Niemiec. Siły do wysokiego pressingu starczyło jednak tylko na 65 minut.

Bayern Monachium miał ogromne problemy w Turcji

Piłkarze Galatasaray już od samego początku wysoko atakowali niemieckiego rywala. Monachijczycy nie byli w stanie poradzić sobie z agresywnym pressingiem gospodarzy. Bayern miał olbrzymie problemy z wyprowadzeniem piłki spod własnej bramki. W ten sposób Galatasaray stworzyło sobie kilka dogodnych sytuacji.

Pomimo przewagi gospodarzy, to Bayern wyszedł na prowadzenie jako pierwszy. Jamal Musiala ruszył z kontrą i przekazał piłkę do Leroya Sane na lewym skrzydle. Były gracz Manchesteru City podał w poprzek boiska do Comana, który wskoczył sytuację sam na sam.

Piłkarze Galatasaray nie odpuścili i nadal atakowali. Kilka świetnych sytuacji nie zostało zamienionych na bramkę. W 28. minucie zakotłowało się w polu karnym Bayernu. Kimmich i Kim wzięli Icardiego w "kleszcze". Argentyńczyk się przewrócił a sędzia podyktował rzut karny. Poszkodowany podszedł do jedenastki i pewnie strzelił w środek bramki tzw. panenką. W pierwszej połowie zawodnicy Galatasaray zasługiwali na więcej. Turcy oddali aż 16 strzałów (Bayern tylko 3). Wskaźnik goli oczekiwanych gospodarzy w pierwszej części spotkania był równy 2,15.

Na początku drugiej połowy Bayern nieco się obudził. Gracze Tuchela byli dużo bardziej odważni. Pressing wyglądał lepiej, ale nadal brakowało dużo do ideału. Tureckiemu rywalowi starczyło siły na około 65 minut. Monachijczycy wyszli na prowadzenie w 73. minucie. Harry Kane dostał podanie w pole karne. Anglik chciał strzelić piętą, ale został zablokowany. Dobitka okazała się skuteczna. Podwyższenie wyniku nastąpiło sześć minut później. Tym razem Kane podawał, a piłkę w siatce umieścił Musiala, który uderzył po długim słupku.

Po trzech meczach Bayern jest na 1. miejscu w grupie A. O godzinie 21:00 Manchester United zagra z FC Kopenhagą.

Atrakcyjność meczu: 9/10
Zawodnik meczu: Lucas Torreira (Galatasaray)

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...