Dawid Kownacki idzie jak burza. Trafił po raz czwarty w tym sezonie

Krzysztof Kowalski
Dawid Kownacki imponuje strzelecką formą
Dawid Kownacki imponuje strzelecką formą Wolfgang Zink/Imago Sport and News/East News
Dawid Kownacki zdobył bramkę dla Fortuny Duesseldorf, ale jego zespół poniósł drugą porażkę w sezonie. Tym razem przegrał na wyjeździe z FC Heidenheim 1:2.

Kownacki w tym sezonie na koncie ma już cztery gole i dwie asysty. W piątek rozegrał całe spotkanie. Do siatki gospodarzy trafił w 59. minucie, wyrównując stan meczu. Rywale zwycięską bramkę zdobyli trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu.

BRAMKA DAWIDA KOWNACKIEGO:od 2:35

Niedawno możliwość wykupienia Kownackiego miał Lech Poznań, lecz zarząd nie zdecydował się na taką opcję. Fortuna Dusseldorf oczekiwała za piłkarza około 1,5 miliona euro. Sam Kownacki przyznał, że był otwarty na kontynuowanie swojej kariery w Lechu. - Ja dałem zielone światło, ale klub nie chciał wydać tyle pieniędzy, ile musiał. Sprawiło to, że w Poznaniu nie wylądowałem i nie wyląduje - wyznał wychowanek Kolejorza.

W tabeli 2. Bundesligi Fortuna zajmuje piąte miejsce z dorobkiem jedenastu punktów.