Dlaczego Djokovicowi drżą ręce? Z tego powodu odpadł z turnieju w Genewie WIDEO

Piotr Olkowicz
Djoković zdaje się nie rozumieć co się z nim dzieje podczas półfinału z Tomasem Machacem PAP/EPA/MARTIAL TREZZINI
Novak Djokovic może być pełen obaw o swoją formę i kondycję przed French Open. Dzisiaj w Genewie musiał wezwać po pierwszym secie lekarza, choć ten pomógł mu tylko na chwilę. Serb ostatecznie musiał pogodzić się z porażką i odpadnięciem z Geneva Open.

[sc]Niepokojące symptomy Djokovicia[/sc]

[b]Novak Djoković[/b], jeden z czołowych tenisistów świata, doświadczył nieoczekiwanej porażki w półfinale Geneva Open. Spotkanie z [b]Tomasem Machacem[/b] zakończyło się dla Serba niespodziewanym rozstrzygnięciem, co może budzić niepokój przed nadchodzącym French Open. Po pierwszym secie, który zakończył się porażką Djokovicia, na korcie pojawił się lekarz. Pomimo krótkotrwałej pomocy, problemy zdrowotne wydają się być poważnym zagrożeniem dla formy sportowca.

Pierwsze sygnały, że nie wszystko jest w porządku z Djokovicem, pojawiły się, gdy mimo prowadzenia 4:1, Serb stracił pięć kolejnych gemów, co dało przeciwnikowi zwycięstwo w secie. Sytuacja ta skłoniła Djokovicia do wezwania pomocy medycznej. Kamery uchwyciły, jak w trakcie przerwy drżą mu ręce - obraz, który może niepokoić fanów tenisisty.

Le retour des tremblements pour Novak Djokovic. Cela lui arrive quelques fois par saison. Il s'est bien ressaisi depuis en collant 6-0 à Machac dans le deuxième en demi-finales du tournoi de Genève, après la perte de la première manche.pic.twitter.com/abb20Y6BIF

—" title="" rel="nofollow">https://t.co/abb20Y6BIF">pic.twitter.com/abb20Y6BIF— Tennis Legend (@TennisLegende) May" title="" rel="nofollow">https://twitter.com/TennisLegende/status/1794009807592026381?ref_src=twsrc%5Etfw">May 24, 2024 https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">

[sc]Chwilowe odbicie i ostateczna porażka[/sc]

Mimo widocznych problemów fizycznych, Djokovic zdołał znacząco poprawić swoją grę w drugim secie, kończąc go tzw. bajglem, czyli wygraną 6:0. Ta chwilowa poprawa formy mogła dawać nadzieję na ostateczne zwycięstwo. Jednak w decydującej partii to Machac przejął kontrolę nad meczem, wygrywając ostatecznie 6:4, 0:6, 6:1. Dla Czecha był to moment przełomowy, ponieważ dzięki temu zwycięstwu awansował do swojego pierwszego finału w ramach ATP Tour.

Dla Djokovicia była to dopiero druga sytuacja w jego karierze, kiedy przegrał mecz, mimo wygranego seta bez straty gema. Poprzedni raz, kiedy Serb doświadczył takiej porażki, miał miejsce 12 lat temu podczas turnieju [b]Paris Masters[/b]. To wydarzenie może skłaniać do refleksji nad aktualną formą i kondycją Djokovicia, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się French Open.

[sc]Perspektywy przed French Open[/sc]

Przegrana w Genewie i problemy zdrowotne stawiają Novaka Djokovicia w trudnej sytuacji przed jednym z najważniejszych turniejów sezonu - French Open. Pojedynek z Pierre-Huguesem Herbertem w pierwszej rundzie tego turnieju będzie prawdziwym testem dla Serba, zarówno pod względem kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Fani tenisa z pewnością będą uważnie obserwować występy Djokovicia, mając nadzieję, że problemy, które pojawiły się w Genewie, nie będą miały długotrwałego wpływu na jego grę.