Dramatyczne nagrania z karetek. NFZ wyjaśnia: wszyscy pacjenci dostali pomoc

Katarzyna Zimna
Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu
Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu archiwum Polska Press
Wczoraj opublikowaliśmy zapisy rozmów między ratownikami z karetek pogotowia i dyżurnymi wrocławskich szpitali, ukazujące sytuację służby zdrowia w czasie pandemii. Narodowy Fundusz Zdrowia wyjaśnił, co stało się z pacjentami, o których mowa w zarejestrowanych rozmowach. Przeczytajcie poniżej.

Do nagrań dotarł portal tvn24.pl. Wczoraj w portalu gazetawroclawska.pl opublikowaliśmy zapisy rozmów ratowników z karetek pogotowia i dyżurnych wrocławskich szpitali. Przeczytacie je tutaj:

Po naszej publikacji Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ wystąpił do Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego oraz 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego.

- Z wczorajszych wyjaśnień szpitali we Wrocławiu wynika, że wszyscy pacjenci zostali przyjęci do szpitali i dostali pomoc - mówi Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, która przekazała nam wyjaśnienia od poszczególnych placówek.

Placówki medyczne przesłały szczegółowe wyjaśnienia, z których wynika, że:
1. 98-letni pacjent z obrzękiem płuc, opisany w materiale nr 1, został przyjęty przez 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu.

2. 77-letnia pacjentka ze zmianami w EKG, opisana w materiale nr 2, została przyjęta przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.

3. Pacjent z Oleśnicy, opisany w materiale nr 3, został przyjęty przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.

4. 75-letni pacjent obciążony kardiologicznie, opisany w materiale nr 4, został przywieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego 10.10.2020 r. Po wstępnym rozpoznaniu udaru i z uwagi na dezynfekcję jedynego tomografu w szpitalu wojskowym, został przekazany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W Szpitali Klinicznym, po wykonaniu tomografii, wykluczono świeży udar, a stwierdzono zakażenie koronawirusem i niedokrwistość. Pacjent ostatecznie został przyjęty przez 4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu celem dalszego leczenia.

- W stosunku do Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął postępowanie kontrolne - dodaje Joanna Mierzwińska z NFZ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anonim Gall
https://youtu.be/64wA1zRAMPM

Skoro takie kobiety robią kontrole dyspozytorów pogotowia a potem idą na SOR pracować to nie ma co się dziwić. Ta z nagrania W 2018 kontrolowała dyspozytorów we Wrocławiu.
G
Gość
Ile czasu trwało szukanie dla nich miejsca i jaki to miało wpływ na stan ich zdrowia? Skoro jechali karetkami, to byli w stanie zagrożenia życia.
G
Gość
Dobra, dobra, powiedzcie jeszcze jak długo czekali na pomoc i jak to się odbiło na ich zdrowiu.
A
APEL !
Do wczoraj byłem PIS !

po co się bawić w 500 w tej sytuacji ? głupi lud też organizuje protesty anty maseczka ?

- Właściwe działanie to zbieranie podpisów , pod społeczną akcją wypowiedzenia składek na NFZ ! nie ma leczenia ? nie ma składek i basta ?

- i drugie pytanie czy były minister zdrowia , który jest Lekarzem broniącym kasty ,, Bogów ! ,, jest właściwą osoba na te stanowisko ?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl