Eliminacje Ligi Konferencji. Pogoń Szczecin rozniosła KR Reykjavik 4:1. Awans do II rundy jest pewny

Eliminacje Ligi Konferencji. Pogoń Szczecin w pierwszym meczu I rundy rozbiła islandzki KR Reykjavik 4:1. Różnica klas była zauważalna gołym okiem. Rewanż to formalność. W kolejnej rundzie już tak łatwo jednak nie będzie; na Portowców czeka duńskie Broendby Kopenhaga.

El. Ligi Konferencji. Pogoń Szczecin - KR Reykjavik 4:1

O takich meczach mówi się: "do jednej bramki". Pogoń za wyjątkiem kilku minut drugiej połowy miała pełną kontrolę. Wyglądała na dojrzałą drużynę europejskiego formatu. Grała szybko i z polotem. Końcowy wynik nie jest więc dziełem przypadku, ale konsekwencją wykonanej pracy pod okiem debiutującego trenera Jensa Gustafssona.

Pogoń zaczęła strzelanie w 7 minucie, gdy z bliska trafił Kamil Drygas. Pomocnik zapowiedział się wcześniej, kiedy uderzył celnie przewrotką. Wtedy jednak górą był bramkarz.

Dobre zawody rozegrał zwłaszcza Sebastian Kowalczyk. Jego dwie asysty przedzieliło wypracowanie bramki na 2:0, gdy skuteczną dobitką popisał się Luka Zahović. Pogoń zwycięstwo "przyklepała" jeszcze przed przerwą. Swojego gola dołożył bowiem Jakub Bartkowski.

Przed upływem godziny gry Pogoń prowadziła 4:0 dzięki dubletowi Drygasa. Wydawało się, że nic jej nie grozi, ale potem na chwilę spuściła z tonu, co przypłaciła utratą bramki. Swoje obronić musiał też Dante Stipica, bo kompletnie bezbarwni dotąd Islandczycy stworzyli w sumie trzy niezłe okazje.

Mimo tego przestoju Pogoń na rewanż poleci bez strachu. Awans do II rundy wydaje się być niezagrożony.

Piłkarz meczu: Sebastian Kowalczyk