W ostatnim tygodniu stycznia przypadek śmiertelny zanotowano we Wrześni.
– Mężczyzna, który zachorował na grypę, był osobą schorowaną, cierpiał na wiele współistniejących schorzeń, miał bardzo niską odporność – wymienia Ewelina Suska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.
Z tygodnia na tydzień lekarze rejestrują coraz więcej pacjentów z objawami grypy. W ostatnim tygodniu stycznia zanotowano w całej Polsce 228 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń grypy. W tym okresie, z powodu grypy zmarło w naszym kraju siedem osób. Oprócz Wielkopolski, pojedyncze zgony zarejestrowano w województwach: śląskim, mazowieckim, małopolskim i kujawsko-pomorskim.
Na Dolnym Śląsku z powodu grypy w ostatnim tygodniu stycznia zmarły dwie osoby. Wszystkie przypadki śmiertelne dotyczą osób dorosłych, trzy z nich – seniorów w wieku powyżej 65. roku życia.
Czytaj też: Co trzeba zabrać ze sobą do szpitala? Lista rzeczy, które okażą się potrzebne podczas pobytu
To właśnie seniorzy są najbardziej narażeni na niebezpieczne powikłania, które mogą pojawić się po grypie. Dlatego w tym sezonie, szczepionki dla osób, które ukończyły 65. rok życia są w 50 proc. refundowane.
Choć liczba zachorowań na grypę z roku na rok rośnie, ciągle niechętnie korzystamy z profilaktyki. W ubiegłym sezonie przeciwko grypie zaszczepiło się 3,7 procent mieszkańców naszego kraju.
Zobacz też:

Nie lekceważ grypy! Nie wyjdzie Ci to na zdrowie. Sprawdź, j...
"Pierwsze objawy grypy to bóle mięśniowe, osłabienie i wysoka gorączka" - zobacz wideo:
źródło: TVN24
POLECAMY: