Iga Świątek wygrała z Sofią Kenin w pierwszej rundzie wielkoszlemowego tenisowego turnieju Wimbledon

Łukasz Konstanty
Rozpoczynająca zmagania w Wimbledonie, Iga Świątek pokazała klasę, pokonując Sofię Kenin w dwóch setach 6:3, 6:4. We wtorkowe popołudnie, liderka światowego rankingu tenisistek zaprezentowała wysoką formę serwisową oraz skuteczne returny, co zapewniło jej pewne zwycięstwo nad wymagającą rywalką.

Wielkoszlemowy turniej na kortach trawiastych to zawsze ogromne wyzwanie dla zawodników, a Iga Świątek wielokrotnie przyznawała, że to nawierzchnia, na której czuje się najmniej pewnie.

Początkowe trudności Świątek

Początek meczu nie był łatwy dla Świątek, która musiała bronić się przed przełamaniem już w pierwszym gemie. Mimo początkowych trudności, Iga szybko wskoczyła na właściwy poziom. Już w kolejnym zaprezentowała kilka świetnych returnów, które przyniosły jej trzy break pointy. Choć nie udało jej się ich wykorzystać, pokazała determinację, która zaowocowała przełamaniem w kolejnej próbie.

Niestety, wkrótce potem Świątek na własne życzenie straciła przewagę, co mogło wprowadzić niepokój wśród jej fanów. Jednak Polka szybko odzyskała koncentrację i ponownie przejęła kontrolę nad meczem, kończąc pierwszego seta wynikiem 6:3.

Zacięta rywalizacja w drugim secie

W drugiej odsłonie meczu Iga Świątek kontynuowała pokaz umiejętności serwisowych, utrzymując wysoki poziom gry. Mimo że w gemach, w których serwowała Kenin, Polce trudniej było o zdobycie punktów, nie poddała się i skupiła na szukaniu szansy na przełamanie. Ta nadeszła w siódmym gemie, kiedy to Świątek wreszcie zyskała przewagę, której nie oddała do końca potyczki.

Zwycięstwo w drugim secie 6:4 było potwierdzeniem przewagi Świątek w tym spotkaniu. Polka zakończyła mecz świetnym gemem serwisowym, nie pozostawiając rywalce żadnych szans na odrobienie strat.

Pewne zwycięstwo nad Sofią Kenin na otwarcie Wimbledonu to ważny krok dla Igi Świątek w dążeniu do kolejnych sukcesów na trawiastych kortach. Ten mecz pokazał, że nawet na mniej preferowanej nawierzchni, liderka światowego rankingu potrafi znaleźć sposób na rywalki i prezentować tenis najwyższej klasy. Kolejny mecz nasza tenisistka rozegra w czwartek.