Ograniczenie liczby osób uczestniczących w uroczystościach religijnych obowiązuje do 11 kwietnia 2020 roku.
"Zgodnie z przyjętymi zasadami w środkach komunikacji może jednorazowo podróżować nie więcej pasażerów niż wynosi połowa miejsc siedzących, np. w autobusie, gdzie jest miejsc 70, może być 35 pasażerów. Z kolei w nabożeństwach religijnych może uczestniczyć tylko pięcioro wiernych, niezależnie od wielkości kościoła i liczby miejsc w tym kościele" - czytamy w petycji.
Członkowie fundacji Życie i Rodzina uważają ograniczenie za niezrozumiałą dyskryminację wiernych Kościoła Katolickiego. Apelują by w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, czyli 9-11 kwietnia dopuścić możliwość odprawiania nabożeństw o charakterze religijnym w obecności tylu uczestników, ile wynosi połowa miejsc siedzących w danym kościele lub kaplicy. Tłumacząc, że świątynie to najczęściej duże budynki, mogące pomieścić kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy osób.
Wspieramy Lokalny Biznes!
"Umożliwi się - przynajmniej części wiernych - udział w liturgii najważniejszych dni w roku bez szkody dla narodowej kwarantanny niezbędnej do pokonania koronawirusa" - czytamy w apelu.
Przypomnijmy, że we wtorek zaostrzono przepisy. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary czy plaże zostały zamknięte.
ZOBACZ TEŻ:
Koronawirus: Nowe zakazy i zasady. Musisz je stosować!
10 dowodów na to, jak ludzka głupota pomaga koronawirusowi. ...
Sprawdź też:
- 50 zdjęć Poznania z lat 90. Wielu z tych miejsc nie poznasz!
- 15 kultowych miejsc w Poznaniu, których już nie ma. Pamiętasz je wszystkie?
- Głośne zabójstwa i niewyjaśnione zbrodnie. Poznań nadal kryje wiele zagadek
- Tak wygląda schron pod zamkiem zbudowany dla Hitlera
- Ściśle tajny obiekt w Biedrusku wyburzony. Co kryła budowla?
- Największa tajemnica Poznańskiego Szybkiego Tramwaju
Koronawirus w Poznaniu - wyludnione centrum miasta
