Koronawirus w Polsce i na świecie. 18 885 zakażonych. Zmarło 936 osób. Raport na żywo minuta po minucie [18.05.2020]

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Koronawirus w Polsce i na świecie. 18 885 zakażonych. Zmarło 936 osób. Raport na żywo minuta po minucie [18.05.2020]
Koronawirus w Polsce i na świecie. 18 885 zakażonych. Zmarło 936 osób. Raport na żywo minuta po minucie [18.05.2020] Przemyslaw Swiderski
Udostępnij:
Raport minuta po minucie, 18 maja 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 18 885 osób. 936 osób zmarło z powodu COVID-19. Najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku, zakażonych są setki górników. Premier zapewnia jednak, że nie będzie izolacji Śląska od reszty Polski. Od dziś mogą działać zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje, kawiarnie i bary. Maseczki, które w kwietniu przyleciały do Polski Antonowem, są wadliwe.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 18 maja 2020

 • Zakażonych 4 886 154
  + 33 480
 • Zmarło 105 194
  + 33
 • Szczepienia 51 564 403
  + 19 509
Zakażenia w regionach:
 • 1. śląskie:+5 502
 • 2. mazowieckie:+4 978
 • 3. dolnośląskie:+3 363
 • 4. pomorskie:+3 226
 • 5. małopolskie:+2 540...więcej
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

21:32

Polska Ekstraklasa wraca do gry po obostrzeniach związanych z epidemią. telewizje podały program transmisji meczów 27 kolejki, które zostaną rozegrane od 29 do 31 maja. Oto plan transmisji

21:27

Bazylika świętego Piotra w Watykanie została otwarta dla wiernych po ponad dwóch miesiącach. Podobnie inne kościoły we Włoszech są już czynne i można odprawiać w nich nabożeństwa - donosi Reuters. Według agencji, w kościołach obowiązuje wiernych noszenie maseczek oraz dezynfekcja rąk. Kapłani winni również nosić maseczki i rękawiczki podczas udzielania Komunii, którą można udzielać tylko na ręce. Jak dodaje Reuters, w piątek bazylikę św. Piotra zdezynfekowano na dzień otwarcia. W poniedziałek papież Franciszek odprawił mszę św. przy grobie Jana Pawła II. Później odprawiona została msza św. przy ołtarzu - dodaje Reuters.

21:20

W ostatnich tygodniach rzeźnie w Niemczech były miejscem wybuchu nowych ognisk epidemii koronawirusa - donosi "Deutsche Welle". W czterech rzeźniach odnotowano blisko 100 przypadków zakażeń. Zdaniem portalu przyczyną są nieodpowiednie zabezpieczenia w pracy i mieszkaniach pracowników. Są to zazwyczaj pracownicy z Europy Wschodniej, którzy przyjechali do Niemiec w poszukiwaniu zarobków.

21:13

"Realizację decyzji o odmrażaniu gospodarki rząd zrzuca na samorządy, gminy i przedsiębiorców. Bez racjonalnych zasad dochodzi do sytuacji absurdalnych! Np. dziś w Wołominie zastanawialiśmy się z Panem Przemkiem czy fryzjer musi pracować w stroju chirurga?" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

21:00

Od 1 czerwca LOT wznowi krajowe loty pasażerskie.

20:47

Akropol w Atenach został dziś ponownie otwarty do zwiedzania przez turystów.

20:30

Rzecznik Praw Obywatelskich w związku z sobotnim protestem przedsiębiorców w Warszawie zwróci się do MSWiA, prezydenta stolicy i Policji o poluzowanie całkowitego zakazu manifestacji i rejestrację zgłaszanych zgromadzeń.

20:17

Jak wyglądał przyrost liczby zakażeń w Polsce dzień po dniu? Szczegółowe dane przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

20:03

"Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie. Zapewniam, że jeżeli zostanę prezydentem, będę namawiał usilnie prezydenta Warszawy z opozycji, które zostanie w moje miejsce wybrany, żeby dokładnie to zrobił" - powiedział Rafał Trzaskowski w Polsat News.

19:50

Maski z Antonowa An-255 Mrija nie spełniają norm bezpieczeństwa. Są wyniki badań Ministerstwa Zdrowia.

19:34

Jak informuje Politico, Francja i Niemcy proponują stworzenie unijnego funduszu naprawczego w wysokości 500 mld euro. Działałby on na takiej zasadzie: Komisja Europejska pożyczała gotówkę na rynkach finansowych, a następnie rozdziela pieniądze na poszczególne unijne kraje w formie dotacji. Pieniądze przeznaczone są na walkę ze skutkami kryzysu gospodarczego związanego z koronawirusem. Środki na odzyskanie środków pożyczono by, podnosząc pułap zasobów własnych Unii - maksymalną kwotę, o jaką można prosić kraje członkowskie - i wykorzystując je jako gwarancję. Umowa jest tymczasowa, a pieniądze zostaną zwrócone po kolejnym budżecie UE, który kończy się w 2027 r.

19:13

19:02

18:39

18:24

W ciągu ostatnich 24 godzin we Włoszech z powodu koronawirusa zmarło 99 osób.

18:07

Które ligi wrócą do gry w najbliższych tygodniach? Koniec sezonu w Szkocji.

18:00

W sieci pojawiły się informacje, jakoby jeden z uczestników strajku przedsiębiorców w Warszawie zmarł. Według rozprzestrzeniających się w internecie plotek, mężczyzna miał dostać zawału przez gaz, którego użyła policja. Komenda Stołeczna Policji dementuje te informacje - podaje Onet.

17:43

Jednocześnie poinformowano o śmierci kolejnych siedmiu osób, zakażonych COVID-19.

17:40

139 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia.

17:28

17:06

"Trzaskowski zasłynął jako polityk, który przesunął PO bardzo w stronę lewą. Rabiej mówił: najpierw związki, później małżeństwa, na końcu adopcja dzieci. To jest program Trzaskowskiego" - powiedział Adam Bielan w Polskim Radiu 24.

17:00

W dobie pandemii koronawirusa tysiące ludzi straciło lub w najbliższym czasie straci pracę. Tylko w kwietniu liczba bezrobotnych w Polsce wzrosła o niemal 60 tysięcy osób . Jak wynika z raportu „Monitor Rynku Pracy” zrealizowanego przez Instytut Badawczy Randstad, w tej chwili ponad ¼ pracowników poważnie obawia się zwolnienia . W poszukiwaniach nowego miejsca zatrudnienia najlepiej wziąć pod uwagę różne możliwości - jedną z nich może być wyjazd do pracy zagranicę.

16:55

Chiny: Firmy chińskie znalazły się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ pandemia koronawirusa znacznie obniżyła światowy popyt, a międzynarodowy handel stanął przed bezprecedensowymi wyzwaniami - mówił w poniedziałek minister handlu ChRL Zhong Shan.

16:52

Do Polski dotarł dziś kolejny transport środków ochrony osobistej dla służb medycznych – informuje MON.

16:43

Zmienił się skład kandydatów w wyścigu do fotela prezydenckiego, ale finalna data wyborów wciąż nie jest znana. Najczęściej wymienianym terminem jest 28 czerwca. Staje się ona coraz bardziej realny, gdyż nieoficjalnie wiadomo już, że Senat nie będzie przedłużał prac nad projektem ustawy PiS o wyborach prezydenckich i zagłosuje nad nią już w przyszłym tygodniu.

Czytaj więcej

16:35

We Włoszech dziś otworzono restauracje, bary i zakłady fryzjerskie. Lokale gastronomiczne otwarto też w Portugalii. W Belgii uczniowie zaczęli wracać do szkół. W Hiszpanii w rejonach najmniej dotkniętych epidemią otworzono dziś centra handlowe.

16:07

Premier Rosji Michaił Miszustin poinformował, że wzrost nowych zakażeń w kraju został zahamowany. Po raz pierwszy od początku maja liczba zakażeń spadła poniżej 9 tys. dziennie. Z liczbą 290 tys. zakażonych osób Rosja jest drugim po Stanach Zjednoczonych krajem z największą liczbą chorych na koronawirusa. Sam premier Rosji też był zakażony.

15:35

Ruch Autonomii Śląska krytykuje rząd za nieudolność w zwalczaniu epidemii koronawirusa na Śląsku. "Dynamika rozwoju epidemii na terenie o dużej gęstości zaludnienia, wysokim współczynniku urbanizacji i znaczącym udziale zakładów wielkoprzemysłowych w strukturze zatrudnienia, choć łatwa do przewidzenia, całkowicie zaskoczyła rząd w Warszawie, który swą nieudolność postanowił pokryć bezczelnymi uwagami o „włoskim” stylu życia Górnoślązaków - pisze RAŚ w oświadczeniu.

15:20

W ciągu doby wykonano ponad 15,7 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.

15:10

Czy zakażone koronawirusem dzieci mogą zarazić dorosłych, na przykład swoich dziadków? Większość naukowców twierdzi, że zakażone koronawirusem dzieci nie zakażają dorosłych. Nie brakuje jednak głosów przeciwnych.

14:55

Prawie 200 mandatów i ponad 700 wniosków o ukaranie do sądu za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania twarzy - to dane dotyczące samej Warszawy. Za brak maski lub materiału, którym zakryje się usta i nos można dostać nawet 500 zł mandatu. Jak uniknąć kary?

14:30

Pierwszy obóz polskich siatkarzy odbędzie się w COS od 1 do 13 czerwca, przed jego rozpoczęciem zespół i jego sztab przejdą testy na obecność koronawirusa. Vital Heynen powołał kadrę na zgrupowanie w Spale, które odbędzie się mimo braku międzynarodowej imprezy w tym roku.

14:15

Hełmy policyjne, które mierzą temperaturę przechodniów to już rzeczywistość. Chińska policja, pracownicy służby z zdrowia i kierujący transportem publicznym używają już hełmów, które umożliwiają monitorowanie temperatury innych osób. Testy podobnych rozwiązań przeprowadzane są m.in. we Włoszech, w Dubaju oraz w Holandii.

14:00

Powrotu do normalności spodziewamy się nie wcześniej niż w sierpniu. "Niewiele osób spodziewa się szybkiego powrotu życia bez obostrzeń".

13:35

Już ponad 110 krajów domaga się śledztwa w sprawie wybuchu epidemii koronawirusa. Wniosek rządu australijskiego został już poparty przez kraje Unii Europejskiej, Japonię, Rosję i Stany Zjednoczone. Co to oznacza dla Chin?

13:13

Otwarcie restauracji i zakładów fryzjerskich to część trzeciego etapu znoszenia ograniczeń wprowadzonych w celu walki z epidemią. Od dziś również więcej pasażerów może podróżować środkami transportu publicznego. Otwarto kina plenerowe. Wznowione mogą być prace na planach filmowych, nagrania, próby, indywidualne zajęcia na uczelniach artystycznych. Znowu można uprawiać sport w ramach ograniczeń.

12:49

Szwecja nie wprowadził szeregu ograniczeń, które obowiązują w innych krajach. Nie zamknięto szkół podstawowych i restauracji. Rząd zachęcał obywateli do unikania miejsc publicznych, przestrzegania zasad higieny i utrzymywania dystansu. Trwa dyskusja, czy szwedzki model walki z epidemią okazał się sukcesem czy porażką.

12:32

Prawie pół tysiąca pracowników żłobków oraz przedszkoli w Łodzi z podejrzeniem koronawirusa po badaniach zleconych przez urząd miasta. Wobec takich wyników, magistrat otworzył tylko jeden żłobek i 31 przedszkoli. O wynikach tych testów poinformowała dziś Hanna Zdanowska, prezydent miasta.

12:18

Restauratorzy otworzyli lokale po ponad dwóch miesiącach zamknięcia. - Zniesienie obostrzeń jest dobrym sygnałem dla branży gastronomicznej. Nie można jednak oczekiwać, że z dnia na dzień postawi to branżę na nogi, a klienci szturmem wrócą do swoich ulubionych restauracji - komentuje ekspert.

12:00

Od dziś znowu otwarte są restauracje, kawiarnie i puby. Ministerstwo zdrowia przygotowało jednak szereg wytycznych, które muszą być przestrzegane przez właścicieli lokali kllientów. Zobacz, jakie zasady obowiązują w w lokalach gastronomicznych.

11:50

Oburzenie na plan burmistrza Nicei powiększenia prywatnych plaż. Burmistrz tłumaczy, że to chwilowy pomysł, by ściągnąć turystów i chronić miejsca pracy.

11:40

Oburzenie na plan burmistrza Nicei powiększenia prywatnych plaż. Burmistrz tłumaczy, że to chwilowy pomysł, by ściągnąć turystów i chronić miejsca pracy.

11:08

Minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji prasowej mówił, że decyzja w sprawie noszenia maseczek zapadnie w ciągu tygodnia lub dwóch tygodni.

10:34

Aż 85 proc. Polaków planuje więcej ćwiczyć po zakończeniu pandemii - wynika z badania MutliSport Index Pandemia zrealizowanego przez firmę Kantar. Jednocześnie 43 proc. przyznaje, że w czasie epidemii zmniejszyło swoją aktywność fizyczną, a powodem tej negatywnej dla zdrowia zmiany było najczęściej zamknięcie obiektów sportowych, co wskazuje aż 35 proc. respondentów.

10:15

217 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (163), dolnośląskiego (26), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (7), wielkopolskiego (3), opolskiego (3), zachodniopomorskiego (2), małopolskiego (1), podlaskiego (1). Zmarły cztery osoby: (wiek-płeć, miejsce zgonu): 53-K Starachowice, 69-K Tychy, 91-K, 88-M Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

09:49

"Wszyscy w Europie wydzierali sobie pazurami każdy sprzęt, głównie maseczki" - minister zdrowia Łukasz Szumowski wraz z wiceministrem Januszem Cieszyńskim tłumaczą w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", jak jeszcze kilka tygodni temu wyglądały zakupy sprzętu medycznego i środków ochrony.

09:05

Ministerstwo Zdrowia informuje o 7628 ozdrowieńcach.

08:53

Z badań wynika, że coraz więcej Włochów jest za opuszczeniem wspólnoty europejskiej. Powód? W najtrudniejszych chwilach pandemii Włosi nie dostali od Brukseli pomocy.

08:21

Dziś do Polski przyleci kolejny transport środków ochrony osobistej.

08:10

Od 16 maja zniesiono obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny po powrocie do Polski z pracy w państwach Unii Europejskiej (w tym z Wielkiej Brytanii). Wciąż obowiązują kontrole sanitarne na granicach, a ruch lotniczy jest wstrzymany.

07:09

Od dziś obowiązuje trzeci etap odmrażania gospodarki. Otwierają się m.in. restauracje i zakłady fryzjerskie. Będą jednak funkcjonować na zupełnie nowych zasadach niż przed pandemią koronawirusa.

07:00

Aktualna liczba zakażonych koronawirusem to 18 529, z czego 925 osób zmarło.

06:45

ZOBACZ co działo się w Polsce i na świecie w związku w pandemią koronawirusa w niedzielę 17.05.2020.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Portal i.pl