Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Relacja minuta po minucie z dni 1-4 kwietnia

Ozonowanie ulic, przystanków i przejść podziemnych, Warszawa, 2 kwietnia
Ozonowanie ulic, przystanków i przejść podziemnych, Warszawa, 2 kwietnia Adam Jankowski/Polska Press
Epidemia koronawirusa w Warszawie i na Mazowszu minuta po minucie. Poniżej nasza archiwalna relacja z dni 1-2 kwietnia 2020.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 4 kwietnia 2020

20:40 Zakażenia na Mazowszu z podziałem na powiaty

Na podstawie danych ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych przygotowaliśmy statystki z podziałem na powiaty. Szczegółowe liczby z 4 kwietnia znajdziecie TUTAJ.

18:50 Najnowsze liczby dla województwa mazowieckiego

Komunikat wojewódzkiego sanepidu informuje o stanie aktualnym na dzień 4 kwietnia 2020 godzina 16.00:

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 17 586 / (1 210)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 519/ (60)
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 7 355 / (360)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 856/(36)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 901 / (93)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 19 / (5)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 8 /(0)

Odnotowano 5 kolejnych zgonów na terenie województwa mazowieckiego:

 • powiat grójecki - kobieta (l.46), hospitalizowana w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym; kobieta (l.51), hospitalizowana w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym; mężczyzna (l.77), hospitalizowany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.
 • powiat m. st. Warszawa - mężczyzna (l.66), hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Warszawie; mężczyzna (l.89), hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Warszawie.

18:35 Zamek Królewski będzie podświetlony na niebiesko

Zamek Królewski w Warszawie włącza się do akcji wyrażenia wdzięczności pracownikom służby zdrowia, którzy codziennie zmagają się z epidemią koronawirusa. Od najbliższej niedzieli, 5 kwietnia, przez trzy kolejne dni o godz. 19 na kolor niebieski podświetlane będą stopniowo kolejne części fasady Zamku.

 • 5 kwietnia – od strony Wisły
 • 6 kwietnia – od strony Trasy W-Z
 • 7 kwietnia, w Dniu Pracownika Służby Zdrowia – od strony placu Zamkowego

17:35 124 kolejne zakażenia koronawirusem w Polsce. Brak nowych przypadków na Mazowszu

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 3627. Ministerstwo poinformowało także o kolejnych 6 zmarłych osobach (Racibórz, Bytom, Bielsko-Biała, Ostróda, Poznań). Łącznie 79 zgonów.

16:30 Żołnierze i strażnicy miejscy wspierają działania policji

"Od 24 marca policjanci 340 razy podejmowali czynności wobec osób w związku z naruszeniem art. 54 kodeksu wykroczeń" - poinformowała warszawska policja.

15:00 Rząd apeluje, aby zrezygnować z podróży na święta Wielkanocne. "Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się"

Zbliżają się święta, a to ten czas, kiedy podróże są wzmożone. Wiele osób postanawia odwiedzić swoje rodziny. Czy w trakcie epidemii takie przemieszczanie jest wskazane? Więcej przeczytacie tutaj

13:40 Minister zdrowia: Nic nie wskazuje, by epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach

"Będziemy zwiększali liczbę testów na koronawirusa. Od dzisiaj wszystkie szpitale w Polsce będą mogły wykonywać testy swoim pacjentom i pracownikom na koszt NFZ. Chcemy jak najszybciej i jak najwięcej testować" - mówił na konferencji prasowej Łukasz Szumowski.

13:10 Mężczyzna zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala, żeby kupić alkohol. Grozi mu 8 lat więzienia

61-letni nosiciel koronawirusa, który uciekł z jednego z warszawskich szpitali, aby zakupić alkohol został schwytany przez policję. Chory miał kontakt z innymi osobami, czym naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Mężczyźnie grozi teraz 8 lat pozbawienia wolności. Więcej o sprawie przeczytacie tutaj

12:15 Akcja miejskich bibliotek: Nie zostawiam czytelnika

Miejskie biblioteki publiczne w czasie epidemii są zamknięte. Nie zaprzestały jednak działalności i oferują swoim czytelnikom ciekawe zasoby on-line.

Wśród wielu propozycji warszawskich bibliotek znajdują się różnego typu warsztaty on-line, wspólne czytanie, quizy i zagadki literackie, gry i zabawy dla dzieci, a także nagrania wideo bibliotekarzy. Warto pamiętać, że stołeczne biblioteki przekazują również (telefonicznie lub mailowo) darmowe kody Legimi do elektronicznej wypożyczalni. Publikują też linki do bibliotek cyfrowych (Wolne lektury, Polona Biblioteki Narodowej, Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa), a także do miejsc w sieci, w których można za darmo obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać muzyki, obejrzeć zapis debaty, zwiedzić wirtualną wystawę, wybrać się w wirtualną podróż czy na spotkanie autorskie.

Więcej informacji i ofertę bibliotek znajdziecie tutaj oraz w mediach społecznościowych poszczególnych bibliotek dzielnicowych.

11:00 69 osób zakażonych koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach. Dramatyczny apel o pomoc

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że pensjonariusze oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach w gminie Mogielnica przebywają na kwarantannie, bo pracująca tam pielęgniarka ma koronawirusa. Niestety, u prawie 70 osób potwierdzono dodatni wynik badaniami laboratoryjnymi.

W placówce przebywają zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Są również ludzie z niepełnosprawnością umysłową. Więcej informacji tutaj.

10:15 120 kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Brak nowych przypadków na Mazowszu

Liczba zakażonych wzrosła do 3503 osób. 73 osoby zmarły.

9:00 Tak wyglądają miejsca zbiorowej kwarantanny na Mazowszu

Jak wyglądają miejsca do zbiorowej kwarantanny? Okazuje się, że dokładne lokalizacje obiektów są ściśle chronione ze względów bezpieczeństwa. Jednak osoby, które przebywają w takich obiektach ujawniają szczegóły i pokazują zdjęcia ze środka. Znajdziecie je tutaj

8:50 17 kolejnych przypadków koronawirusa na Mazowszu. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Łącznie na Mazowszu zakażonych jest już 819 osób. W całym kraju koronawirusa potwierdzono u 3383 osób. 71 osób zmarło.

8:40 Całodobowe Biedronka i Lidl w Warszawie. Wiemy, które sklepy pracują już przez całą dobę. Nowe zasady zakupów

Sklepy Lidl i Biedronka wydłużyły godziny otwarcia. Obecnie zakupy można robić w godz. godz. 6.00-24.00. Dodatkowo przed świętami będą otwarte przez całą dobę. Które sklepy Lidl i Biedronka w Warszawie mają nowe godziny otwarcia w związku z koronawirusem? Szczegóły znajdziecie tutaj

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 3 kwietnia 2020

20:25 Najnowsze liczby dla woj. mazowieckiego

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 19 127 / (1 292)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 458/ (65)
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 7 743 / (388)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 827/(43)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 808 / (54)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 14 / (0)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 8 /(1)

20:00 Koronawirus pod Radomiem

W piątek dotarły pierwsze wyniki badań osób przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym "Jaśmin" w Starym Goździe. Właściciel placówki nie chce udzielać informacji. Z naszych ustaleń wynika, że sytuacja jest tam bardzo poważna. O szczegółach przeczytacie TUTAJ

19:10 Sytuacja w szpitalach regionu radomskiego

Komunikat Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego:

Obecnie na Mazowszu funkcjonuje 10 podmiotów, które leczą pacjentów z COVID-19. Informacje o zajętych i wolnych miejscach w tych placówkach są codziennie raportowane przez szpitale do Wojewody Mazowieckiego. Według stanu na 2 kwietnia 2020 r. na Mazowszu było ponad 1400 łóżek dla pacjentów z koronawirusem, z czego ok. 25 proc. było zajętych.

Odnośnie sytuacji w regionie radomskim - Wojewoda Mazowiecki podjął decyzję o przekształceniu bazy łóżkowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego w jednoimienny szpital zakaźny, z uwzględnieniem wskaźnika 10 proc. łóżek respiratorowych.

Ponadto uprzejmie informuję, że w związku z wnioskiem zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu dotyczącym sytuacji kadrowej w placówce - Wojewoda Mazowiecki skierował tam do pracy 3 lekarzy neurologów, 5 internistów oraz 8 pielęgniarek.

Służby wojewody są w kontakcie z dyrekcją Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu i służą wsparciem, jeśli pojawiłyby się problemy w relokacji pacjentów, którzy mają potwierdzone zakażenie koronawirusem SARS – CoV - 2. Jednak należy podkreślić, że za organizację transportu medycznego pacjentów i ich przewiezienie odpowiada dyrektor placówki medycznej.

Wojewoda Mazowiecki przekazał Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu środki finansowe w kwocie 62 800 zł na zakup środków ochronnych (m.in. kombinezonów ochronnych, masek, przyłbic, preparatów do dezynfekcji rąk). Wsparcie otrzymał także Radomski Szpital Specjalistyczny (276 294 zł – wypłacone w II transzach) oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach (462 650 zł – wypłacone w II transzach)

19:00 Warszawska gospodarka mocno ucierpiała przez koronawirusa

Urząd Statystyczny opublikował raport dotyczący koniunktury gospodarczej na Mazowszu. Dane potwierdzają kryzys. - Przedsiębiorcy z wszystkich prezentowanych rodzajów działalności oceniają w marcu br. koniunkturę gorzej lub tak samo jak w lutym br. - podaje GUS. Największe spadki zanotowano w gastronomii i branży zakwaterowania. Szczegóły TUTAJ.

17:25 Nowe przypadki koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dot. zarażeń. Odnotowano 117 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, w tym 37 na Mazowszu.

16:45 Jednak będą przerwy w dostawie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapewniało, że nie będzie prowadziło prac i nie będzie planowych wyłączeń wody. Teraz jednak zmienia zdanie. Na stronie MPWiK czytamy:

Informujemy o kolejnych uzgodnieniach i decyzjach, które podejmujemy odpowiadając na dynamicznie zmieniającą się sytuację w naszym mieście, w kraju i na świecie. Naszą codzienną służbą zapewniamy dostawy wody dla warszawianek i warszawiaków, co jest szczególnie ważne w związku z epidemią koronawirusa, która spowodowała konieczność przebywania większości z nas w domach. Jednocześnie, jako Spółka odpowiedzialna społecznie, chcemy wspierać przedsiębiorców, z którymi mamy zawarte umowy na prace remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, zrozumienie wzajemnych potrzeb uznajemy za wspólną wartość.
Część prac, które wykonują firmy na nasze zlecenie, wiąże się z potrzebą krótkotrwałych wyłączeń wody. Bez takich wyłączeń, wykonawcy nie dokończą swoich zadań, a to wiąże się z dużymi opóźnieniami w realizacji inwestycji. Grozi to kłopotami finansowymi wielu podmiotów i zagraża utrzymaniu miejsc pracy.

Pamiętając jednak, że w dobie walki z koronawirusem dostawy wody dla mieszkańców są kluczowe, informujemy, że wyłączenia będą następowały jedynie w godzinach nocnych, tj. miedzy godziną 23.00 a 5.00, by były one jak najmniej uciążliwe. Każdorazowo będziemy uprzedzać mieszkańców co najmniej 72 godziny przed planowanym terminem wyłączenia.

16:23 Lasy zamknięte

Lasy Państwowe wprowadziły od piątku 3 kwietniA tymczasowy zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. Obowiązuje on do 11 kwietnia. Szczegóły TUTAJ.

16:05 Straż miejska apeluje do mieszkańców Warszawy

15:30 Zmiany w funkcjonowaniu schroniska Na Paluchu

Schronisko Na Paluchu zostało zamknięte dla osób postronnych i wolontariuszy ze względu na ograniczenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Zwierzętami opiekują się pracownicy placówki, a adopcje psów i kotów odbywają się w zmienionym trybie. W dalszym ciągu właściciele mogą odebrać ze schroniska odnalezionego psa lub kota. Spis zwierząt, które ostatnio trafiły do placówki dostępny jest na stronie placówki.

Z kolei mieszkańcy, którzy chcą adoptować czworonoga, mogą wejść na stronę internetową napaluchu.waw.pl z ogłoszeniami psów i kotów do przygarnięcia. Następnie należy skontaktować się telefonicznie z wolontariuszem lub opiekunem wybranego zwierzęcia, a potem wysłać mailowo wypełnioną ankietę na adres [email protected]. Wywiady przed adopcyjne odbywają się telefonicznie.

Schronisko apeluje, by nie podejmować nieprzemyślanych decyzji o adopcji zwierzęcia. Na stronie internetowej znajdziemy porady i wskazówki dla przyszłych właścicieli psów i kotów. Na czas epidemii placówka wstrzymała przyjmowanie używanych darów. Mieszkańcy, którzy chcą wesprzeć schronisko (kocami, karmą weterynaryjną dla zwierząt, karmą mokrą dla kotów) mogą zamówić produkty w sklepie internetowym z dostawą bezpośrednio na adres ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa.

15:20 Koronawirus w warszawskiej policji

Policja potwierdza, że u jednego z funkcjonariuszy wykryto obecność koronawirusa. Policjant czuje się dobrze.

14:48 Co ze ślubami w Warszawie?

Marzec w Urzędzie Stanu Cywilnego m.st. Warszawy to 205 ceremonii ślubnych. Narzeczeni odwołali około 25 proc. uroczystości, żadna ceremonia nie została odwołana przez USC. Nowożeńcy składają przysięgę małżeńską jedynie w towarzystwie urzędnika i świadków, bez gości. Zmiany, związane z funkcjonowaniem Urzędu m.st. Warszawy w czasie epidemii koronawirusa, nie ominęły również stołecznego Urzędu Stanu Cywilnego. Narzeczeni jednak mogą być spokojni - ceremonie ślubne zaplanowane na najbliższe dni odbędą się.

Od poniedziałku, 16 marca, nieczynnych jest sześć siedzib USC zlokalizowanych na Białołęce, Bielanach, Ochocie, Woli, a także w Wesołej i w Wilanowie. Mieszkańcy jedynie korespondencyjnie załatwiają swoje sprawy w Sekcji Obrotu Zagranicznego (ul. Chałubińskiego 8) oraz w Wydziale Archiwalnych Ksiąg Stanu Cywilnego (ul. Smyczkowa 14) – nie jest prowadzona obsługa osobista. Również wnioski z zakresu rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą korespondencyjną, natomiast pozostałe, np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego powinny być złożone za pośrednictwem operatora pocztowego lub przez e-PUAP, dla osób posiadających profil zaufany. W siedzibach warszawskiego Urzędu Stanu Cywilnego w dalszym ciągu bez ograniczeń można załatwić sprawy, związane z rejestracją zgonów. Dla zachowania daleko idących środków bezpieczeństwa proponujemy, by urodzenia rejestrować elektronicznie, za pośrednictwem e-PUAP.

W marcu w Warszawie zawarto 205 małżeństw: 194 ceremonie miały miejsce w salach USC, odbyło się 8 ślubów konkordatowych, a 3 w plenerze. W analogicznym okresie ubiegłego roku w stolicy odbyło się 298 ceremonii ślubnych. Spośród nich 257 małżeństw zawarto w salach ślubów USC, 8 w plenerze, a 33 to śluby konkordatowe.

Obecnie, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wprowadzono także ograniczenia, związane z samymi uroczystościami. Podczas ceremonii, oprócz urzędnika stanu cywilnego, obecni mogą być jedynie nowożeńcy oraz świadkowie. Między innymi z tego powodu wiele młodych par rezygnuje z zawarcia małżeństwa w pierwotnie zaplanowanym terminie. Tylko w marcu nowożeńcy odwołali blisko 25 proc. uroczystości. Żadna z ceremonii nie została odwołana przez stołeczny Urząd Stanu Cywilnego. Dodatkowo wszystkie pary, które miały zaplanowane na najbliższe tygodnie śluby w plenerze, zdecydowały o ich przeniesieniu do sal USC.

W tej chwili wszystkie informacje, dotyczące zawierania małżeństw, są udzielane telefonicznie i mailowo. Warto również pamiętać, że dokumenty dotychczas złożone w związku ze ślubami zachowują swoją ważność. Trzeba jednak zaznaczyć, że Zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa ważne jest przez sześć miesięcy od daty jego złożenia. Jeśli młoda para zdecyduje o zmianie daty ceremonii, a nowy termin zostanie wyznaczony po upływie ważności dokumentu, konieczne jest złożenie nowego Zapewnienia.

TIME: 14:00 Hulajnogi w walce z koronawirusem

Firma Hive, operator miejskich hulajnóg elektrycznych wycofała je z ulic w związku z epidemią koronawirusa. Teraz mają pomóc służbom miejskim i organizacjom pracującym nad zwalczaniem koronawirusa i orgraniczaniem skutków epidemii. Sprzęt zostanie zdezynfekowany, a następnie przekazany do osób, ktore potrzebują go najbardziej. Największy rywal Hive, firma Lime wycofała swoje hulajnogi z rynku. - Mimo, że jest to dla nas niemałe wyzwanie, poradzimy sobie z tym wspólnie. Zawsze wierzyliśmy, że to ludzie tworzą miasto. Obecnie jest to podwójnie prawdziwe, w czasach, kiedy musimy pomagać sobie wzajemnie - napisała firma w oficjalnym komunikacie.

TIME: 13:00 Przedsiębiorcy masowo rezygnują z działalności. O 2333 skreśleń z rejestru więcej
W Marcu 2020 w całym województwie z działalność gospodarczą zawiesiło o 2333 firm więcej niż miesiąc wcześniej. Skreślono 2219 podmiotów, zaś w Warszawie 1034 - donosi Urząd Statystyczny.

12:42 Nie będzie wyborów w Warszawie?

Prezydent Warszawy bardzo sceptycznie ocenia możliwość przeprowadzenia wyborów prezydenckich w stolicy. Jak tłumaczy Trzaskowski - przy organizacji wyborów w Warszawie musiałoby pracować tysiąc urzędników. Taka liczba osób miałaby przygotować 1,4 mln korespondencyjnych kart do głosowania, a cały proces zająłby 3 tygodnie. - To niemożliwe do zrealizowania, jeśli miasto nadal ma normalnie funkcjonować. Nikt odpowiedzialny, komu zależy na zdrowiu Polek i Polaków, nie może optować za przeprowadzeniem wyborów 10 maja - przekonuje prezydent Rafał Trzaskowski.

12:02 cmentarz Bródnowski nieczynny do 11 kwietnia

W związku z epidemią koronawirusa zamknięty został cmentarz Bródnowski. Normalnie odbywać się będą tylko pochówki. Pogrzeby przeprowadzane muszą być jednak z uwzględnieniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Do 11 kwietnia nie odwiedzimy natomiast naszych zmarłych.

8:02 Województwo Mazowieckie kupuje teksty. Diagnozę będzie można poznać w 14 godziny

Samorząd województwa podpisał umowę z ALAB laboratoria sp. z o.o. na zakup partii testów wykrywających koronawirusa. 7 tysięcy testów trafi do pracówników służby zdrowia. Wynik przeprowadzonych testów będzie można poznać po maksymalnie 14 godzinach od przeprowadzenia. Obecnie na wynik badania czekać musimy nawet 54 godziny.

7:43 Nocne ozonowanie ulic, przystanków i przejść podziemnych

W czwartek rozpoczęła się masowa dezynfekcja warszawskich ulic. Odbywa się ona za pomocą wody wysoko ozonowanej, która - jak zapewnia miasto - ''skutecznie walczy z zarazkami, bakteriami i wirusami''. Ozonowanie będzie przeprowadzane co noc w godz. 22-6 w miejscach, w których potencjalnie gromadzi się dużo ludzi, czyli m.in. okolicach szpitali i niektórych przejściach podziemnych. Ozonowaniem miasta zajmuje się 40 pracowników z wynajętej przez ratusz firmy. Fotorelację znajdziecie w galerii.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 2 kwietnia 2020

21:35 Koronawirus w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie

"Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie informuje, iż w dniu dzisiejszym (02.04.2020) mamy niestety potwierdzony jeden przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2 na Oddziale Nowotworów Płuc" - podano w komunikacie.

Oddział jest odseparowany od pozostałej części szpitala. Przeprowadzane są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji. Jest stworzona lista osób bliskiego kontaktu i te osoby będą poddane kwarantannie i testom - czytamy.

21:25 Szczegółowe dane z Mazowsza:

Poniżej raport mazowieckiego sanepidu:

Stan aktualny na dzień 2 kwietnia 2020 godzina 16.00.

 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 8 246 / (368)
 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 18 802 / (1 355)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 799/(45)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 754 / (142)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 14 / (3)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 7 /(0)

Na podstawie dokumentacji i nadesłanych meldunków z województwa odnotowano 3 kolejne zgony na terenie województwa mazowieckiego:
powiat radomski:
(12) kobieta (l.77), hospitalizowana w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, choroba współistniejąca;
(13) kobieta (l.83), hospitalizowana w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, choroba współistniejąca;

powiat m. st. Warszawa:
(14) mężczyzna (l.77), hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Warszawie, choroba współistniejąca.

21:20 254 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Na Mazowszu potwierdzono 142 nowe zakażenia. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci kolejnych siedmiu osób.

19:30

18:25 200 dodatkowych patroli policji na ulicach Warszawy

"Decydując się na wyjście z domu, warto zadać sobie pytanie: czy muszę? W czasie odłóżmy pytanie: czy mogę? Od wczoraj na ulicach Warszawy pojawiło się ponad 200 dodatkowych patroli pieszych. #zostańwdomu w ten sposób wszyscy pomożemy lekarzom pokonać koronawirusa" - zaapelowała Komenda Stołeczna Policji.

Jak dowiedziało się Radio Kolor, funkcjonariusze tylko od wczoraj wystawili ponad 100 mandatów i 130 wniosków do sądu za wychodzenie z domu bez powodu i gromadzenie się w więcej niż 2 osoby.

Policja ukarała m.in, cztery młode osoby, które naruszyła zakaz gromadzenia. Każda została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Łącznie nielegalne zgromadzenie będzie kosztować uczestników 2 tys. zł. Więcej przeczytacie tutaj

17:00 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Żaden przypadek nie dotyczy Mazowsza

16:50 Nie dzwoń na 112 bez potrzeby - apeluje warszawski ratusz

"Epidemia koronawirusa spowodowała wzrost liczby połączeń na nr 112. Także tych zupełnie niezwiązanych z zagrożeniem życia czy mienia. Apelujemy o korzystanie z numeru alarmowego tylko w nagłych przypadkach, które wymagają interwencji służb".

15:55 Warszawa rozpoczyna ozonowanie ulic

By zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, powodującego przyrost liczby osób zakażonych i poddawanych kwarantannie, m.st. Warszawa rozpoczyna ozonowanie przystanków, wiat, przejść podziemnych, okolic sklepów i szpitali - czytamy w komunikacie ratusza.

– Musimy nasilić walkę z epidemią. Warszawiacy pozostają w domach i stosują się do zaleceń służb sanitarnych. Teraz wprowadzamy kolejne rozwiązanie – ozonowanie przestrzeni miasta. Dezynfekcja chodników, przystanków i okolic sklepów to skuteczna metoda walki z wirusem – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy zostanie wykorzystana innowacyjna metoda walki z wirusem za pomocą wody wysoko ozonowanej. Po przeprowadzeniu konsultacji ze specjalistami z zakresu epidemiologii i wirusologii ustalono, że opracowana przez polską firmę WOFIL technologia wytwarzania wody wysoko ozonowanej może skutecznie pomóc w zwalczaniu koronawirusa.

Pierwszy etap ozonowania obejmie m.in. podjazdy i dojścia (wraz z elementami małej infrastruktury) do szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej, szpitala Czerniakowskiego przy ul. Stępińskiej i szpitala zakaźnego przy ul. Wolskiej, a także przejścia podziemne i wiaty przystankowe przy rondzie Dmowskiego.

15:20 Mandaty, długie kolejki przed sklepami i brak dzieci na ulicach. Tak wyglądał pierwszy dzień z nowymi ograniczeniami

Od północy 1 kwietnia wyjść z domu można tylko pojedynczo, wprowadzone zostały drastyczne ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w sklepie oraz specjalne godziny, w których zakupy robić będą mogli seniorzy (osoby 60+).

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć, jak wygląda Warszawa po wprowadzeniu ograniczeń.

koronawirus w warszawie

14:30 Miejski system pomocy dla seniorów podczas epidemii

Warszawa wdrożyła szereg projektów i uruchamia kolejne, które chronią seniorów - grupę mieszkańców najbardziej narażoną na rozwinięcie i przebieg ciężkiej postaci koronawirusa. Aktualne zalecenia i informacje dla osób starszych znajdują się też na miejskiej stronie senioralna.um.warszawa.pl.

13:57 Zmiana organizacji w przemieszczaniu się po terminalu lotniska

W celu zwiększenia separacji i bezpieczeństwa naszych pracowników oraz podróżnych informujemy, że od dziś od godziny 15.00 ulegają zmianie zasady przemieszczania się po terminalu na Lotnisku Chopina. W terminalu mogą przebywać wyłącznie pracownicy z przepustka oraz pasażerowie z ważnym biletem

Informacje dla pasażerów przylatujących w ramach operacji #LOTdoDomu:
Wszyscy pasażerowie wychodzą przez strefę AB Terminalu. Wyjście możliwe jest wyłącznie przez poziom odlotów. Dostęp do postoju taxi rekomendowanych przez lotnisko i przystanku autobusowego na poziomie przylotów jest możliwy poprzez zewnętrzne windy i schody. Rodziny oczekujące na pasażerów przylatujących nie mogą wejść do budynku. Z uwagi na aktualną sytuację prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu oraz o to, aby zredukować do absolutnego minimum liczbę osób oczekujących.

13:40 Marriott przekazuje środki czystości do szpitala MSWiA.

13:10 Straż miejska podsumowała 1 kwietnia

Środa była pierwszym dniem obowiązywania nowych obostrzeń. Warszawska straż miejska podsumowała swoje działania tego dnia.

13:00 Trwa konferencja Rafała Trzaskowskiego

12:05 Będzie można korzystać z rowerów miejskich?

Zarząd Dróg Miejskich napisał do premiera ws. zakazu korzystania z rowerów miejskich.

11:55 GIS wycofuje "wyjątkowo nieetyczną reklamę"

Główny Inspektor Farmaceutyczny zakazał emisji reklamy Neosine Forte. Spot został nazwany "wyjątkowo nieetycznym" oraz, że wykorzystuje "lęk przed epidemią koronawirusa”. W czym problem? W reklamie pojawiają się wirusy, które do złudzenia przypominają graficzną wizualizację koronawirusa. GIS uważa, że odbiory mogą odebrać to w ten sposób, że reklamowany lek zwalcza koronawirusa.

11:21 Bank Pekao przekazuje 5 mln zł na walkę z koronawirusem

Aby wesprzeć polską służbę zdrowia, Bank Pekao S.A. zdecydował o przekazaniu darowizny w wysokości 5 mln zł na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, które podejmują działania przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się COVID-19. Pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących. Wśród nich znalazła się również m.in. placówka z województwa mazowieckiego - Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.

11:15 Nowe przypadku koronawirusa w Polsce. Nowe ofiary śmiertelne.

Tym razem żadnego nowego przypadku na Mazowszu.

10:20 Żołnierze WOT wspierają szpital

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od kilku dni wspierają radomskie służby zdrowia. Terytorialsi pomagają w przewozach oraz rozładunku sprzętu i środków ochrony z magazynów z całego kraju. - Jesteśmy do dyspozycji radomskich placówek służby zdrowia, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Nie mogłem odmówić pomocy, widząc tak tytaniczną pracę, którą wykonuje personel Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To jest nasz obowiązek. Podczas trwania epidemii, cały czas wspieramy lokalną społeczność na bardzo wielu płaszczyznach pomocy – dodaje podpułkownik Łukasz Baranowski Dowódca 62 batalionu lekkiej piechoty w Radomiu.

WOT Radom

Szpital Radom

Koronawirus Radom

- Nie wiemy w jakich warunkach przyjdzie nam funkcjonować za kilka, czy kilkanaście dni, gromadzimy zatem środki ochrony, w tym także środki ochrony osobistej. Chcemy zabezpieczyć zespoły ratownictwa medycznego w najlepszym stopniu - mówi Pan Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

- Serdeczne podziękowania przesyłamy dla radomskich „terytorialsów”. Dzięki ich przychylności możliwe było zorganizowanie transportu pojemników na odpady medyczne wysoko zakaźne. Pojemniki w ekspresowym tempie zostały dostarczone z firmy w Łodzi do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu – dodaje dyrektor.

10:00 Wybory prezydenckie tylko korespondencyjnie?

To najnowszy pomysł Prawa i Sprawiedliwości. Planowane są zmiany w kodeksie wyborczym.

9:10 Briefing prasowy prezydenta Warszawy

O godz. 12.45 odbędzie się briefing prasowy Rafała Trzaskowskiego. Będzie można go śledzić na żywo na FB prezydenta Warszawy.

8:45 Coś dla znudzonych

Siedzisz w domu i się nudzisz? Te darmowe aplikacje umożliwiają poznawanie Warszawy z kanapy

8:00 Warszawa o poranku...

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 1 kwietnia 2020

21:35 Szczegółowe dane z województwa mazowieckiego

Poniżej komunikat mazowieckiego sanepidu:

Stan aktualny na dzień 1 kwietnia 2020 godzina 16.00.

Województwo mazowieckie:

 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 8 528 / (402)
 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 17 411 / (1 192)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 760/(41)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 612 / (68)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 11 / (2)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 7 /(0)

Na podstawie dokumentacji i nadesłanych meldunków z województwa odnotowano 2 kolejne zgony na terenie województwa mazowieckiego:
powiat grójecki:
(10) kobieta (l.59), stan ciężki, hospitalizowana w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym;
(11) mężczyzna (l.61), stan ciężki, hospitalizowany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

21:25 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat zakażeń koronawirusem

"Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 68 przypadków dotyczy województwa mazowieckiego.

Jednocześnie poinformowano o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Jak podaje ministerstwo, wszyscy mieli choroby współistniejące.

19:10 Szpital Praski odwołuje zabiegi. Blok operacyjny wstrzymał pracę

Jak poinformował stołeczny ratusz, główny blok operacyjny w Szpitalu Praskim jest nieczynny. Ma to związek z pozytywnym wynikiem testów na koronawirusa u pracowników oraz pacjentów placówki. Pracę z kolei wznowiono na oddziale położniczym Szpitala Praskiego, który również był nieczynny z powodu wykrycia wirusa wśród personelu medycznego. Więcej informacji tutaj.

19:05 Kolejny samolot ze sprzętem medycznym zakupionym na zlecenie spółki KGHM Polska Miedź S.A. wylądował dziś po południu na warszawskim Okęciu

Transport z pomocą dla placówek służby zdrowia w Polsce finansowany jest przez lubińską spółkę. KGHM dokonało łącznie zakupu sprzętu medycznego o wartości przekraczającej 15 mln usd. Służyć ma on walce ze zwalczaniem skutków epidemii wywołanej przez wirusa SARS CoV-2. Kolejny samolot wynajęty przez KGHM wyląduje w Warszawie jeszcze dziś wieczorem - informuje KGHM na swojej stronie internetowej. W samolotach znajduje się sprzęt medyczny wyprodukowany przez trzy chińskie fabryki. Na pokładzie samolotów znalazło się m.in. blisko 50 respiratorów medycznych, około 130 tysięcy kombinezonów medycznych, 500 tysięcy maseczek ochronnych, około 160 tysięcy gogli medycznych.

19:00 47 osób wyzdrowiało w Polsce z koronawirusa. Wśród nich jest pierwsze zakażone dziecko

Pomimo ciągle rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa, jak dotąd 47 osób wygrało walkę z chorobą – poinformował Agencję Informacyjna Polska Press rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Więcej informacji tutaj

18:50 Dodatkowe zmiany w rozkładzie pociągów Kolei Mazowieckich

Z uwagi dużą liczbę pociągów Kolei Mazowieckich, przewoźnik wprowadza dodatkowe zmiany w rozkładzie. W liniach nr 2 (Warszawa - Siedlce - Łuków) oraz nr 6 (Warszawa - Małkinia) pojawią się dodatkowe kursy lub nowe przystanki. Szczegóły znajdziecie tutaj.

18:30 Spowiedź w czasie pandemii. Ksiądz wysłuchuje wiernych przez zafoliowane okno w Lesie Bielańskim

Proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa w Lesie Bielańskim, ksiądz Wojciech Drozdowicz, udziela rozgrzeszenia przez szczelnie zafoliowane okno pustelni (pustelnia kamedulska nr 9, za kościołem i karuzelą J. Wilkonia). Spowiedź ''przez okno'' jest dostępna codziennie w godz. 9.00-15.00 z wyjątkiem niedziel. Więcej informacji tutaj

18:20 Półmaraton Warszawski odwołany. Jubileuszowa edycja nie odbędzie się 23 maja

Z racji pandemii koronawirusa, tegoroczna, jubileuszowa edycja biegu została odwołana i nie odbędzie się 23 maja. Jednak, jak zapowiada organizator, o nowej dacie biegu dowiemy się pod koniec kwietnia. Więcej informacji tutaj

17:45 Wizyty u dentysty w czasie pandemii. Jak funkcjonują gabinety stomatologiczne w Warszawie?

Z powodu koronawirusa większość gabinetów stomatologicznych nie tylko znacznie ograniczyła swoją działalność, ale nawet nawet zawiesiła. Nie jest to problemem, gdy planowaliśmy rutynową wizytę. Jednak co z pacjentami, którzy zmagają się z ogromnymi bólami zębów i nie mogą przełożyć swojej wizyty na inny termin? Sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda praca dentysty w czasie epidemii w Warszawie. Szczegóły znajdziesz tutaj

17:35 Towary deficytowe podczas pandemii. Dlaczego tych produktów brakuje w sklepach?

Makarony, kasze, ryże, papier toaletowy, woda w butelkach - wszystkie te produkty w ostatnim czasie znikały bez wyjaśnienia z naszych sklepów. Dlaczego tak się dzieje? Czemu warszawiacy gromadzili w swoich domach tak wiele niekoniecznie najbardziej potrzebnych produktów? Postanowiliśmy sprawdzić, co wpływa na to, że tak bardzo lubimy papierowe ręczniki i drożdże. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj

17:30 Deklarację dot. gospodarowania odpadami można składać zdalnie

W związku ze zmianą w systemie opłat za gospodarowanie odpadami, właściciele nieruchomości bądź ich zarządcy mają obowiązek złożyć do 10 kwietnia 2020 r. nową deklarację. Mogą to zrobić elektronicznie z pomocą kreatora - czytamy w komunikacie przesłanym przez ratusz.

Obowiązek złożenia nowej deklaracji mają np. właściciele budynków jednorodzinnych, a w przypadku budynków wielolokalowych - wspólnoty mieszkaniowe bądź spółdzielnie mieszkaniowe. Mieszkańcy bloków (budynków wielolokalowych) nie składają deklaracji samodzielnie.

Elektroniczny kreator deklaracji można znaleźć tutaj.

W przypadku braku podpisu elektronicznego, mieszkańcy po wypełnieniu danych mogą wydrukować deklarację, a następnie wysłać ją pocztą do właściwego Urzędu Dzielnicy.

16:20 Do warszawskich szpitali trafiły setki tysięcy sztuk środków ochrony

Do dziesięciu miejskich szpitali w Warszawie trafiły już środki ochrony indywidualnej. To decyzja Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, który specjalnie na ten cel uruchomił 12 mln zł z kryzysowej rezerwy miasta - poinformował stołeczny ratusz.

- Pracownicy służby zdrowia są na pierwszej linii frontu. Od ich zdrowia zależy, jak dużej liczbie warszawiaków będą mogli pomóc – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Musimy zadbać o ich bezpieczeństwo, dlatego pilnie przekazujemy do szpitali środki ochrony, które zostały zakupione przez miasto w ostatnich dniach.

Pracownicy szpitali będą mieli do dyspozycji 140 tys. maseczek różnej klasy (głównie chirurgicznych), 35 tys. przyłbic, 40 tys. rękawic ochronnych, 170 tys. różnego rodzaju fartuchów ochronnych, a także ponad 60 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych do rąk. Środki ochrony zostały rozdysponowane między miejskie szpitale, z których siedem znajduje się w sieci zabezpieczenia epidemiologicznego stolicy. Przy podziale środków ochrony wzięto pod uwagę liczbę łóżek, pracowników oraz oddziałów.

Dodatkowo Warszawa uruchomiła kolejnych 10 mln zł z rezerwy na dalsze zakupy, by jak najlepiej chronić lekarzy i pielęgniarki.

Miasto przekazało również środki ochrony ponad 20 organizacjom i wolontariuszom, zajmującym się osobami w kryzysie bezdomności – prowadzącym schroniska, noclegownie, jadłodajnie i łaźnie oraz leczącym bezdomnych. Przekazano im płyny do dezynfekcji rąk i pomieszczeń oraz środki zabezpieczenia osobistego: maseczki i rękawice.

15:55 Miejskie parki, lasy, bulwary, plaże i zieleńce niedostępne

Od środy, 1 kwietnia, do odwołania stolica zamyka ogrodzone tereny zieleni. Aby opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa, apelujemy również do mieszkańców o niekorzystanie z terenów rekreacyjnych - poinformował ratusz w przesłanym komunikacie.

W związku z rządowymi obostrzeniami, dotyczącymi stanu epidemii, mieszkańców obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zieleni, pełniących funkcje publiczne. Dotyczy on parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich. W trosce o zdrowie, mieszkańcy nie powinni także korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Stołeczne lasy również będą niedostępne dla spacerujących.

Parki, zieleńce, ogrody działkowe i obszary łęgów zajmują aż 11,2% powierzchni Warszawy, z kolei 15,5% to lasy miejskie. W stolicy znajduje się aż 88 parków oraz 258 skwerów i zieleńców, z czego 1022 ha należy do miasta. Zgodnie z zaleceniami rządowymi, od środy (1 kwietnia) zamknięte zostaną tereny ogrodzone o łącznej powierzchni 9,42 ha. W pozostałych miejscach, również na plażach i bulwarach, pojawią się plakaty o obowiązującym zakazie wstępu. Tereny zieleni, tak jak dotychczas, będzie kontrolować Straż Miejska.

15:40 Osoby objęte kwarantanną muszą od dziś używać aplikacji "Kwarantanna domowa"

"Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa" - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

15:15 Konferencja szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz komendanta głównego policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński: "Od czwartku policja będzie koordynowała pracę służb miejskich (np. straży miejskich). Zmienia się taktyka działań policji. Policjanci będą podejmować intensywne czynności patrolowe".

- Poziom dyscypliny społecznej jest bardzo duży. W trakcie minionej doby funkcjonariusze odwiedzili 150 tys. obywateli, którzy przebywają w kwarantannie. Tylko w wypadku kilkuset osób mieliśmy do czynienia z naruszeniem rygorów, to jest ok. 0,5% - poinformował Kamiński.

14:45 Nowe przypadki koronawirusa. Zero na Mazowszu

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane:

14:25 ZTM dostosowuje pracę Punktów Obsługi Pasażera do nowych restrykcji i obostrzeń.

14:12 Ważne wieści dla kierowców!

13:50 Warszawa wstrzymuje wysyłkę zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność.

Zaświadczenia o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność będą wysyłane do mieszkańców dopiero, gdy ustąpi zagrożenie epidemiczne. Taką decyzję wspólnie z burmistrzami podjął właśnie prezydent Rafał Trzaskowski. - W stolicy postępujemy odpowiedzialnie i troszczymy się o bezpieczeństwo. W tym trudnym okresie nie chcemy narażać mieszkańców na niepotrzebne ryzyko i odbiór dokumentów na poczcie, dlatego całkowicie wstrzymujemy wysyłkę zaświadczeń. Z inicjatywą wyszły władze Śródmieścia i wspólnie z pozostałymi burmistrzami postanowiliśmy jak najszybciej wprowadzić to rozwiązanie w całym mieście – mówi Rafał Trzaskowski.

Mieszkańcy nie będą musieli niepotrzebnie się narażać. Wszystkie sprawy, związane z przekształceniem, załatwią później, nie martwiąc się ustawowymi terminami i nic na tym nie tracąc. Umożliwia to ostatnia uchwała Rady m.st. Warszawy, wprowadzająca dodatkowe bonifikaty od rocznych opłat przekształceniowych za 2019 i 2020 rok.

13:25 Areszt dla uciekiniera ze szpitala.

Mężczyzna zarażony koronawirusem uciekł ze szpitala. Trafił za to do aresztu.

12:50 Trudna sytuacja w Wołominie.

Wołomin24 NEWS: Zamknięto oddział neonatologiczny oraz ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

11:40 Pojawili się pierwsi ozdrowieńcy na Mazowszu.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała o pierwszych przypadkach ozdrowieńców na Mazowszu. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

11:35 Mazowieckie szpitale dostaną nowe testy na obecność koronawirusa.

11:25 Poczta Polska wspiera pracowników

10:25 NFZ oferuje „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”

Codziennie, począwszy od 31 marca, na kanale YouTube Akademia NFZ publikowane są filmy z cyklu „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”. Podcasty to rozmowy z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, specjalizującą się w trudnościach psychologicznych dotyczących m.in. kryzysów i chorób przewlekłych. O szczegółach przeczytacie pod TYM LINKIEM.

9:44 Warszawiacy robią zapasy.

Mimo, że od momentu początku epidemii upłynęło już kilka tygodni, gorączka zakupowa w warszawskich sklepach trwa nadal. Wciąż brakuje całej gamy produktów, które schodzą na pniu.

9:35 Czy Warszawa powinna zawiesić opłaty za parkowanie?

Temat wywołuje ogromne emocje wśród mieszkańców. Póki co Rafał Trzaskowski twardo podkreśla, że opłaty pozostaną. O ich zawieszenie apeluje wojewoda mazowiecki.

8:40 36 kolejnych przypadków koronawirusa. W Warszawie zmarł mężczyzna

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Żaden z nich nie dotyczy Mazowsza. Niestety w Warszawie zmarł 83-letni mężczyzna. Jak podaje MZ, miał on choroby współistniejące.

8:00 Przypominamy, że dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia

ZOBACZ NASZE ARCHIWALNE RELACJE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl