Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Łomża Industria Kielce zakończyła rok wygraną z Celje Pivovarną Lasko. Na początku były problemy

Paweł Kotwica
W ostatnim meczu w tym roku Łomża Industria Kielce pokonała Celje Pivovarną Lasko 36:28. Dawid Łukasik
W meczu 10. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Łomża Industria Kielce wygrała z Celje Pivovarną Laško. Kielczanie mieli problemy tylko na początku meczu, kiedy zagrali słabo w obronie i mistrzowie Słowenii wyszli na czterobramkowe prowadzenie. To był ostatni mecz kielczan w tym roku.

Na początku meczu było trochę problemów, ale Łomża Industria Kielce w ostatnim meczu w tym roku pokonała Celje Pivovarną Lasko

Łomża Industria Kielce - Celje Pivovarna Laško 36:28 (18:15)
Łomża Industria Kielce: Wolff (1-9, 37-60 min, 9/26 = 35 %), Kornecki (9-37 min, 3/14 = 21 %) – Wiaderny 1, Nahi 2, Sanchez-Migallon 1 – D. Dujszebajew, T. Gębala 1, Stenmalm – Olejniczak 2, Karacić 3 – A. Dujszebajew 3, Remili 5 – Karaliok 5, Moryto 8 (6) – Tournat 5. Trener: Talant Dujszebajew.

Celje: Belkaied (1-30 min, 48-60 i na jednego karnego, 5/29 = 17 %, Gabersek (31-48 i na jednego karnego, 0/11 = 0 %) - Mazej – Ivanković 9, Knez – Strmljan 3, Vlah 5, Antonijević, Janc 1 (1) – Mlakar 3, Martinović – Marguc 6 (5), Cokan – Suholeżnik 1, Żabić. Trener: Alem Toskić.

Karne. Łomża Industria Kielce: 6/6 (obronił rzut). Celje: 6/8 (Wolff obronił rzuty Vlaha i Marguca).

Kary. Łomża Industria Kielce: 6 minut (D. Dujszebajew, Stenmalm, Sanchez-Migallon po 2). Celje: minut 12 minut (Żabić 4, Ivanković, Mlakar, Vlah, Suholeżnik po 2).

Sędziowali: Daniel Acotto Martis i Roberto Acotto Martins (Portugalia).

Widzów: 4000.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 5:7, 67, 6:10 (‘13), 7:10, 7:11, 9:11, 9:12, 11:12, 11:13, 13:13 (‘22),13:14 (‘24), 18:14 (‘30), 18:15 – 18:16, 19:16, 19:17, 20:17, 20:18, 21:18, 21:19, 23:19, 23:20, 25:20, 25:21, 26:21, 26:22, 27:22, 27:23, 28:23, 28:24, 31:24, 31:25, 33:25, 33:26, 34:26, 34:27, 35:27, 35:28, 36:28.

Mimo dość słabego początku, kielczanie odnieśli przekonujące zwycięstwo nad młodą, ambitną i odważnie grającą ekipą ze Słowenii. Mistrzowie Polski dzięki wygranej są coraz bliżsi zapewnienia sobie gry w ćwierćfinale. Tym bardziej, że z Barcą przegrało trzecie w tabeli HBC Nantes i Łomża Industria Kielce ma nad wicemistrzem Francji już sześć punktów przewagi.

W ostatnim w tym roku meczu i ostatnim, który mistrzowie Polski rozgrywali z Łomżą w nazwie, nie zagrała liczna grupa kieleckich zawodników: Szymon Sićko, który wyszedł ze szpitala po niedzielnym urazie głowy podczas meczu w Płocku i pojawił się w Hali Legionów na czwartkowym meczu, Haukur Thrastarson, który w poprzednim spotkaniu Ligi Mistrzów w Segedynie zerwał więzadła w kolanie, a także Benoit Kounkoud, Paweł Paczkowski, Cezary Surgiel i Damian Domagała.

Zaskakująco słaby początek meczu

W pierwszym kwadransie gospodarze zagrali bardzo słabo w obronie i bramce, niemal cały czas prowadziło Celje, w 14 minucie już różnicą czterech goli (11:7). Utrapieniem był lewy rozgrywający, Ante Ivanković, który w pierwszej połowie zdobył 6 bramek.

Defensywę załatała „druga zmiana”, od razu piłki zaczął odbijać Mateusz Kornecki, a przewaga gości błyskawicznie topniała. W 22 minucie był remis 13:13, dwie minuty później kielczanie wyszli na prowadzenie 15:14 i sytucja wróciła do przewidywanej normy. Nasi zawodnicy zaczęli się bawić. Ale bawili się rozsądnie, więc wychodziły z tego piękne bramki i asysty.

Przewaga znów zaczęła rosnąć

W drugiej połowie początkowo przewaga naszej drużyny ustabilizowała się na poziomie trzech, czterech bramek, bo bramki dla Celje zaczął seryjnie zdobywać najlepszy strzelec tej drużyny, Alex Vlah. Ale z biegiem czasu gościom ubywało sił, kilka piłek, w tym dwa rzuty karne odbił Andreas Wolff, który wrócił do bramki i różnica zaczęła się powiększać. Zwycięstwo byłoby zapewne jeszcze wyższe, ale w końcówce nasi szczypiorniści popełnili kilka błędów w rozegraniu piłki.

Od piątku, 16 grudnia, zawodnicy Łomży Industrii Kielce mają wolne. Kadrowicze wyjadą wkrótce na zgrupowania swoich reprezentacji, a ci, którzy nie będą grali w mistrzostwach świata, 11 stycznia zbiorą się w Hali Legionów, gdzie będą się przygotowywali do drugiej części sezonu.

Przerwa do lutego

Kolejny mecz Ligi Mistrzów 9 lutego na wyjeździe z THW Kiel, a w PGNiG Superlidze 4 lutego w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrkowianinem.