Pogrzeb byłej żony Stanisława Tyma. Wiadomo, gdzie i kiedy spocznie Anna Tym

Anna Piotrowska
Opracowanie:
Wideo
od 16 lat
Pogrzeb Anny Kokozow-Tym, zmarłej na początku lipca byłej żony Stanisława Tyma, odbędzie w czwartek 20 lipca w Warszawie.
Stanisław Tym urodził się 17 lipca 1937 w Małkini Górnej. 86. rocznica urodzin aktora zbiegła się w czasie ze śmiercią jego byłej żony Anny Tym.
Stanisław Tym urodził się 17 lipca 1937 w Małkini Górnej. 86. rocznica urodzin aktora zbiegła się w czasie ze śmiercią jego byłej żony Anny Tym. fot. Adam Guz

Pogrzeb Anny Tym. Gdzie i kiedy spocznie była żona Stanisława Tyma?

Ostatnie pożegnanie Anny Kokozow-Tym rozpocznie się 20 lipca o godzinie 14.00 nabożeństwem żałobnym w Cerkwii Św. Jana Klimaka przy ulicy Wolskiej w Warszawie.

"Pochówek odbędzie się na Cmentarzu Prawosławnym przy parafii" – przekazała rodzina zmarłej.

Anna Tym zajmowała się scenografią. W latach 80. związana była z Teatrem Dramatycznym w Elblągu. Co ciekawe, pojawiła się w filmie "Miś" Stanisława Barei. Wcieliła się tam w rolę pasażerki w samolocie do Londynu proszącej stewardesę o pomoc w wypełnieniu dokumentu (miała tylko wodę kolońską). Prywatnie była pierwszą żoną Stanisława Tyma, który zagrał w tym filmie kultowego Ryszarda Ochódzkiego.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Urodziny w cieniu żałoby. Stanisław Tym kończy 86 lat

Śmierć Anny Tym nastąpiła niedługo przed przypadającymi 17 lipca 86. urodzinami Stanisława Tyma. Przypomnijmy, że ten słynny polski aktor zyskał ogromną popularność właśnie za sprawą kreacji w filmach Barei. Oprócz w "Misiu" mogliśmy go zobaczyć w: "Poszukiwany, poszukiwana", "Nie ma róży bez ognia", "Niespotykanie spokojny człowiek". "Brunet wieczorową porą" i "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz".

Przez wiele lat swojej kariery Tym spełniał się jednak nie tylko jako aktor, ale także jako satyryk, scenarzysta, reżyser czy felietonista.

Jest laureatem wielu nagród, w tym m.in. za najlepszy scenariusz do filmu "Rozmowy kontrolowane" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1992 roku, Nagrody Kisiela dla najlepszego publicysty w 1998 roku, nagrody telewizyjnego Pegaza "za poczucie humoru i przenikliwość umysłu" w 2002 roku. W 2010 roku został laureatem nagrody w programie społecznym Mistrz Mowy Polskiej, mającym na celu popularyzację języka polskiego.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Cezary
Kiedyś Tyma podziwiałem, może nie za aktorstwo lecz za występy w kabarecie i dobór tekstu. Lecz gdy zaczął komentować politykę stracił moją sympatię. Okazał się zwykłym komediantem, któremu wydaje się że jest autorytetem. Jest tylko zwykło odtwarzaczem tekstu podanego przez mądrzejszych od niego.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl