Powrót dzieci do szkół po feriach zimowych. Wiceminister zdrowia zabrał głos. "Czekamy do poniedziałku, żeby zobaczyć, jaka będzie sytuacja"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
- Wielu rodziców i wielu dzieci czeka na to, żeby nauka stacjonarna wróciła- tłumaczył Gadomski.
- Wielu rodziców i wielu dzieci czeka na to, żeby nauka stacjonarna wróciła- tłumaczył Gadomski. Fot. Lukasz Kaczanowski/ Polska Press
- Wielu rodziców i wielu dzieci czeka na to, żeby nauka stacjonarna wróciła- mówił w sobotę rano wicemister zdrowia Sławomir Gadomski. Jednocześnie dodał, że "nie byłbym optymistą". - To nie jest, oczywiście, żadne oficjalne stanowisko ale wydaje mi się, że jeszcze pewien okres, może dwa tygodnie potrwać przedłużenie tych obostrzeń- dodał.

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski w sobotę w Radiu Zet pytany o powrót dzieci do szkół po feriach zimowych przyznał, że "rozważane są różne scenariusze" ale ta "decyzja jeszcze nie zapadła". - Takie były wstępne plany i zakładaliśmy, ze może przekażemy pewne informacje (w piątek- przyp. red.) ale zapadły decyzje, że czekamy do poniedziałku, żeby zobaczyć, jakie będą dane zachorowań, jaka będzie sytuacja z łóżkami- powiedział.

Gadomski przyznał, że to co się dzieje w Europie jest "niepokojącym sygnałem" dla polskiego rządu. - Widzimy, jaka jest sytuacja w Niemczech jeśli chodzi o liczbę zachorowań, czy zgonów. W Wielkiej Brytanii rekordy. To rzeczywiście są dla nas czerwone światła, które również determinują tę decyzję, nie tylko to, co jest u nas, nie tylko to co widzimy w naszych statystykach- zaznaczył wiceszef resortu zdrowia.

- Wielu rodziców i wielu dzieci czeka na to, żeby nauka stacjonarna wróciła- tłumaczył i dodał, że "nie byłby optymistą". - To nie jest, oczywiście, żadne oficjalne stanowisko ale wydaje mi się, że jeszcze pewien okres, może dwa tygodnie potrwać przedłużenie tych obostrzeń- mówił.

Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło wytyczne w związku z przygotowaniami do powrotu uczniów do szkół oraz planowanymi testami na obecność koronawirusa dla nauczycieli.

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym- poinformowano. Jak napisano, "opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa". - Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r.- dodano.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Magda

Dlaczego na początku był duży nacisk na te produkty, wiele szkół kupowało a teraz cisza:

https://labtrace.pl/sklep/bramka-se-1008-do-bezdotykowego-pomiaru-temperatury/

w magazynie schowane i czekają ? nie lepiej dalej używać ?

P
Piotr
9 stycznia, 22:38, Mpm33:

Według mnie zdalne nauczanie powinno trwać dłużej, gdyż zachorowań jest znowu coraz to więcej, a niektórzy mieszkają ze starszymi osobami i w ten sposób jest większe szanse na zarażenie tych osób, bo dzieci przenoszą wirusy a w szkole jest ich dużo

Kiedyś też ludzie starsi umierali i nikogo to nie interesowalo.

Czy PCR pozytywni to powód żeby społeczeństwo i przyszłość zepsuć?

Dlaczego nie robi się sekcji zwłok, dlaczego nie zajmie skala umieralności ze względu na obostrzenia?

Spraw które mogłyby społeczeństwo sprowokować do myślenia się nie rusza.

P
Piotr

Bardziej zależy, żeby szkoły były zamknięte jak zdrowa analiza czy to ma sens i jakie jest prawdziwe zagrożenie dzieci.

Ale jak się przeprowadza system niemiecki to ze wszystkimi konsekwencjami.

Wiem że to teoria spiskowa, ale budżet przeszedł w czasie prezydentowani Niemiec. I te twarde obostrzenia zostały wprowadzone w momencie jak liczba przypadków szybko spadala.

Ale bez wizji na pełnym gazie prosto w ścianę...

M
Mpm33

Według mnie zdalne nauczanie powinno trwać dłużej, gdyż zachorowań jest znowu coraz to więcej, a niektórzy mieszkają ze starszymi osobami i w ten sposób jest większe szanse na zarażenie tych osób, bo dzieci przenoszą wirusy a w szkole jest ich dużo

Wróć na i.pl Portal i.pl