Tragiczny pożar w Zalasewie. Zginęły cztery osoby
Pożar wybuchł w domu jednorodzinnym przy ulicy Równej w Zalasewie we wtorek, 11 października tuż po północy. Błyskawicznie zajął się cały dach o powierzchni około 150 metrów kwadratowych.
Nie żyją cztery osoby. Ofiary to 61-letni mężczyzna, 55-letnia kobieta, 14-letnia dziewczynka i 8-letni chłopiec. Radio Poznań informuje, że to polsko-niemiecka rodzina z dwójką dzieci. Rok temu przyjechali do Polski po dłuższym pobycie w Niemczech i rozpoczęli remont domu.
Tragiczny pożar w Zalasewie gasiło 8 zastępów strażaków. Akcja zakończyła się nad ranem.
Rzecznik wielkopolskiej policji: Sprawa ma charakter kryminalny
Według nieoficjalnych informacji portalu epoznan.pl wynika, że w domu mogło dojść do zabójstwa lub samobójstwa rozszerzonego. Pożar miał jedynie zatrzeć ślady zbrodni. Wskazywać ma na to m.in. worek na głowie jednej z ofiar. Z relacji jednego z czytelników wynika natomiast, że tuż przed wybuchem pożaru słychać było głośny huk, po którym ogień natychmiast objął dużą część budynku.
- Rozpoczęły się oględziny miejsca. Sprawa ta ma charakter kryminalny, ale nie wiemy jeszcze, czy było to samobójstwo rozszerzone, czy zabójstwo – powiedział nam Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.
Prokuratura: Najbardziej prawdopodobna wersja to samobójstwo rozszerzone
- Nie wykluczamy udziału osób trzecich, ale najbardziej prawdopodobna wersja dotycząca zdarzenia to tak zwane samobójstwo rozszerzone. Ostateczne wnioski i wyniki naszych prac będziemy mogli poznać po przeprowadzeniu czynności na miejscu zdarzenia, a także po sekcji zwłok - zaznaczył w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
Zobacz zdjęcia z miejsca pożaru:
Przerażający pożar w domu w Zalasewie pod Poznaniem. Zginęły...
Gdzie szukać pomocy, gdy masz myśli samobójcze lub boryka się z nimi twój bliski? Pamiętaj, nie jesteś sam! Pomoc uzyskasz w:
- lokalnych ośrodkach interwencji kryzysowej,
- gabinetach psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów,
- w poradniach zdrowia psychicznego.
Możesz zwrócić się też do ośrodków podstawowej i całodobowej opieki zdrowotnej. Wsparcie uzyskasz również w telefonach zaufania (np. pod nr. 116 123).
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Dwie wielkie elektrownie wiatrowe powstają w Wielkopolsce. Z...