Puchar Davisa. Plan wykonany. Biało-Czerwoni z awansem do fazy play off

Łukasz Konstanty
Łukasz Kubot i Jan Zieliński zapewnili Polsce zwycięstwo nad Indonezją w ramach Grupy Światowej II tenisowego Pucharu Davisa. Pawel Relikowski / Polska Press
Łukasz Kubot i Jan Zieliński spełnili obowiązek, wygrali deblowy mecz z Nathanem Anthonym Barkim i Christopherem Rungkatem 6:3, 6:4 i zapewnili polskiej drużynie udział w fazie play off o miejsce w Grupie Światowej I, stanowiącej zaplecze elity.

Sobotni mecz rozpoczął się od szybkiego i wysokiego prowadzenia polskiego duetu, który w dalszej fazie pierwszego seta kontrolował wydarzenia na korcie. Druga partia była znacznie bardziej wyrównana, przez długi okres obydwa zespoły wygrywały gemy przy własnym serwisie. Przełamanie nastąpiło dopiero w dziewiątym gemie - Biało-Czerwoni zapisali oczko na swoim koncie przy podaniu rywala, a chwilę później zapewnili sobie zwycięstwo w rywalizacji deblowej i reprezentacji w meczu z Indonezją.

W piątek Biało-Czerwoni odnieśli dwa zwycięstwa w grach singlowych. Jako pierwszy na korcie pojawił się Kamil Majchrzak, który w rywalizacji z Barkim nie stracił nawet gema. Drugi punkt na polskim koncie zapisał junior Olaf Pieczkowski, który także w dwóch setach (7:5, 6:0) pokonał Muhammada Rifqiego Fitriadiego. Urodzony w 2004 roku zawodnik zastąpił pierwotnie desygnowanego do gry Kacpra Żuka, który nie mógł wystąpić z powodu kłopotów zdrowotnych.

W drugim dzisiejszym spotkaniu, nie mającym już wpływu na końcowe rozstrzygnięcie, zmierzyli się ze sobą Olaf Pieczkowski i Lucky Kurniawan. Tak jak i w poprzednich polsko-indonezyjskich starciach, tak i w tej partii wyższość wykazał nasz reprezentant, w dwóch setach rozprawiając się z rywalem.

Faza play off o miejsce w Grupie Światowej I zostanie rozegrana w 2023 roku.