OPRAC.:
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław pędzi po coś spektakularnego. Nawet w kolejce, której pozostali kandydaci do mistrzostwa potracili punkty, lider wyjątkowo zwyciężył. W Radomiu pokonał Radomiak 1:0 dzięki bramce Erika Exposito i jedenastce obronionej przez Rafała Leszczyńskiego. Oto skrót najciekawszych akcji meczu Radomiak - Śląsk.

Bramka i najciekawsze akcje meczu Radomiak - Śląsk

Spotkanie w Radomiu miało dość nieoczekiwaną "przygrywkę", gdyż niespełna dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego gospodarze poinformowali, że zespół w tym meczu poprowadzi dotychczasowy trener rezerw Maciej Lesisz, bo za porozumieniem stron rozwiązano umowę z Constantinem Galcą. 51-letni Rumun pracował w Radomiaku od połowy kwietnia i przyczynił się do utrzymania drużyny w poprzednim sezonu, a w bieżących zostawił ją na 10. pozycji.

Wszystko wskazuje, że nowym trenerem Radomiaka zostanie Maciej Kędziorek, który obecnie jako jeden z asystentów pracuje w Lechu Poznań, ale z dniem 1 grudnia jego umowa ma zostać rozwiązana.

Pożegnanie Galcy mogło wypaść bardziej okazale, bo radomianie w 21. minucie mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia, jednak ich najlepszy strzelec, Brazylijczyk Pedro Henrique nie wykorzystał rzutu karnego; jego uderzenie z 11 metrów obronił Rafał Leszczyński.

Decydujący cios zadał w 55. minucie lider klasyfikacji strzelców Erik Exposito. Hiszpański kapitan Śląska zdobył 13. gola w sezonie, który przełożył się na 11. zwycięstwo w rozgrywkach. Piłkarze trenera Jacka Magiery śrubują klubowy rekord meczów bez porażki, który obecnie wynosi 13. Lider po raz ostatni w lidze przegrał 12 sierpnia - 1:3 w Mielcu ze Stalą.

Śląsk umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Ma 36 punktów i o pięć wyprzedza Jagiellonię Białystok oraz o siedem Lecha Poznań, które - podobnie jak inne ekipy z miejsc 2-6 - w tej kolejce nie odniosły zwycięstw.

W następnej serii meczów - w niedzielę 3 grudnia - dojdzie do pojedynku lidera z broniącym tytułu Rakowem Częstochowa, który jest czwarty w tabeli. Radomiak z dorobkiem 19 "oczek" plasuje się na 10. pozycji. PAP