od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów nie wrócił na zwycięską ścieżkę, Stal Mielec połowicznie przełamała wyjazdową niemoc. W Gliwicach mecz 7. kolejki między tymi zespołami zakończył się remisem 1:1. Polecamy skrót najciekawszych akcji.

Bramki z meczu Ruch Chorzów - Stal Mielec

Ruch objął prowadzenie w 18 minucie. Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego do siatki trafił Dawid Szczepan. Nowy kapitan najlepiej ustawił się do strzału głową na długim słupku.

Zanim Stal doprowadziła do wyrównania, szansę na bramkę miał choćby Koki Hinokio. Japończyk obił jednak poprzeczkę. Na szczęście jego drużyny tuż przed końcem połowy próbę kolegi z bliska dobił czujny Ilja Szkurin.

Po ostatnim gwizdku doszło do spięcia w tunelu. Sprowokować dał się 39-letni Leandro. Boczny obrońca Stali decyzją sędziego Bartosza Frankowskiego obejrzał czerwoną kartkę. Przez nią nie wystąpi ani z Zagłębiem Lubin, ani z Lechem Poznań.

Po tej kolejce Ruch uzbierał sześć punktów, Stal dziewięć.

Oceny piłkarzy po meczu Ruch Chorzów - Stal Mielec (w skali 1-6):