Tour de Romandie. Adam Yates wygrał czwarty etap. Wysoka pozycja Rafała Majki

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Adam Yates wygrał czwarty etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Fot. PAP/EPA/Jean-Christophe Bott
Brytyjczyk Adam Yates (UAE Team Emirates) wygrał czwarty, przedostatni etap kolarskiego wyścigu Tour de Romandie, 161,6 km ze Sionu do stacji narciarskiej Thyon 2000, i został liderem klasyfikacji generalnej. W sobotę 11. miejsce zajął jego kolega z teamu Rafał Majka.

Jedyny górski etap imprezy bardzo rozciągnął stawkę. Do tempa Yatesa na ostatnim, 21-kilometrowym podjeździe nawiązał jedynie Francuz Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), który miał siedem sekund straty. Trzeci Włoch Damiano Caruso (Bahrain Victorious) minął linię mety 19 sekund po zwycięzcy. Majka miał 54 s straty.

Rafał Majka w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej

Hiszpan Juan Ayuso (UAE Team Emirates), który był na czele klasyfikacji generalnej po piątkowym etapie, tym razem zajął dopiero 27. miejsce i spadł na 17. pozycję w klasyfikacji generalnej. Yates wyprzedza w niej o 19 s Amerykanina Matteo Jorgensona (Movistar) i o 27 Caruso. Majka jest ósmy i ma 1.47 straty.

Składający się z prologu i pięciu etapów wyścig w Szwajcarii odbywa się po raz 76. i jest zaliczany do cyklu World Tour. Zakończy się w niedzielę w Genewie.