Turniej ATP w Winston-Salem. Majchrzak odpadł w 1. rundzie

Filip Stachowski
Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak Andrzej Szkocki
Kamil Majchrzak odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP w amerykańskim Winston-Salem (pula nagród 731 tys. dol.). Polski tenisista w pojedynku z Francuzem Richardem Gasquetem skreczował w trzecim secie, przy stanie 1:0 w tej partii dla rywala.

Pierwszego seta Majchrzak wygrał w tie-breaku, ale później zaczęły się kłopoty. W drugim Polak uległ 2:6, a na początku trzeciego poddał mecz.

W kolejnej rundzie doświadczony Gasguet zmierzy się z Włochem Lorenzo Musettim, rozstawionym z "piątką".

Majchrzak był jedynym Polakiem w singlu w tej imprezie. W deblu wystąpi Jan Zieliński, któremu partneruje Hugo Nys z Monako.

Wynik meczu 1. rundy:

Richard Gasquet (Francja) - Kamil Majchrzak (Polska) 6:7 (5-7), 6:2, 1:0 - krecz Majchrzaka.(PAP)