Śmierć dwóch kobiet pod Olsztynem
O Pawle K. stało się głośno jesienią 2021 roku, kiedy kierując mercedesem uczestniczył w wypadku drogowym pod Olsztynem, w którym w wyniku czołowego zderzenia zginęły dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat jadące – jak się wyraził – „trumną na kółkach”.
Rzecznik dyscyplinarny, adwokat Mariusz Wolski, przedstawił Pawłowi K. dwa zarzuty dotyczące zamieszczenia w mediach społecznościowych wspomnianej wypowiedzi z „trumną na kółkach” oraz filmu z wnętrza samochodu, który przekroczył dozwoloną prędkość. W obu sprawach Paweł K. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.
Jaką reakcję wywołały "trumny na kółkach"?
Zarówno on, jak i rzecznik dyscyplinarny złożyli wnioski dowodowe. Jak nas poinformowała mecenas Anna Mrożewska, rzecznik prasowy ORA w Łodzi, Paweł K. i broniący go adwokat Maciej Lenart wnioskowali o dołączenie do akt sprawy opinii biegłego dotyczącej stanu technicznego samochodu, którym jechały ofiary wypadku pod Olsztynem.
Natomiast Mariusz Wolski wystąpił z wnioskiem, aby do akt sprawy dołączyć analizę reakcji i opinii w mediach, z jakimi spotkały się słowa o „trumnie na kółkach”. Analiza została wykonana przez firmę zewnętrzną na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie. W tej sytuacji sąd dyscyplinarny bezterminowo odroczył postępowanie.
Kara za obrazę prokuratury
Przypomnijmy, że sąd dyscyplinarny w Łodzi za obrażenie prokuratury skazał niedawno nieprawomocnie Pawła K. na 4-miesięcznie zawieszenie w pełnieniu obowiązków zawodowych oraz przeproszenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Ponadto przez trzy lata nie będzie mógł być patronem dla aplikantów.
