Wiktoria Żesławska
19.02.2022 r. PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel.    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
19.02.2022 r. PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wiktoria Żesławska
W sobotę 19.02.2022 r. w meczu PlusLigi siatkarzy Aluron CMC Warta Zawiercie podejmowała mistrzów Polski Jastrzębski Węgiel. Derby województwa śląskiego padły łupem jastrzębian. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na spotkaniu w Zawierciu.

Znakomity początek Aluronu CMC Warty Zawiercie

Obiecująco to spotkanie rozpoczęli Zawiercianie. Od początku skutecznie punktowali Facunto Conte z Dawidem Konarskim, a pierwszego cennego asa zaserwował Maxi Cavanna. Po stronie Jastrzębia najlepiej widoczny był Jan Hadrava. Zawiercianie szybko osiągnęli osiem punktów przewagi, pomimo, że na boisku nie wystąpił dziś Uros Kovacevic. Po błędzie Fornala gospodarze zagrali pierwszą i ostatnia piłkę setową wygrywając pierwszego seta 25:16.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz meczu PlusLigi: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel, 19.02.2022 r.

Jastrzębie wyrównuje wynik

Tą część spotkania od przewagi rozpoczął Jastrzębski Węgiel. Skutecznie atakował Jurij Gladyr, a po stronie Zawiercia wciąż nie do zatrzymania był Conte. Tym razem goście sprawnie osiągnęli osiem oczek przewagi. Sporo błędów pojawiało się po stronie Aluronu CMC Warty Zawiercie. Tego seta zakończyli Jastrzębianie druga piłka setową 25:18.

Goście wychodzą na prowadzenie

Tym razem Zawiercianie rozpoczęli seta od przewagi. Nad jej utrzymaniem cały czas skutecznie pracował Conte. Plan się jednak nie udał i dzięki skutecznej grze w ataku na prowadzenie wyszli Jastrzębianie. Trzecią część spotkania wygrali goście 25:18 obejmując prowadzenie w całym spotkaniu.

Siatkarze z Jastrzębia z kompletem punktów

W ostatniej części Jastrzębianie nie pozwolili gospodarzom na prowadzenie. Po stronie Warty pojawiały się błędy w zagrywce, ale i w przyjęciu. Po stronie gości ważne punkty zdobywał Clevenot i szybko zapewnili sobie aż osiem punktów przewagi. Kolejne pomyłki po stronie Zawiercia działały tylko na korzyść przyjezdnych. Po udanym bloku Fornala, goście zakończyli tego seta 25:17.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:16;18:25;18:25;17:25)

MVP: Trevor Clevenot

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Konarski, Conte, Orczyk, Zniszczoł, Niemiec, Żurek (libero) oraz Cavanna, Malinowski, Depowski.

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero).