Gorąco na stadionie Jagiellonii. Porażka Górnika Zabrze 1:2 to kolejny krok w kierunku wielkiej katastrofy

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Górnika Zabrze przegrali z Jagiellonią w Białymstoku i zsunęli się do strefy spadkowej. Wiosną zespół Bartoscha Gaula zdobył w siedmiu meczach pięć punktów. Kibice też mają już dość i domagają się zdecydowanych ruchów, z pożegnaniem szkoleniowca włącznie.

To jest już dramat. Piłkarze Górnika przed meczem z Jagiellonią w Białymstoku podkreślali wagę tego starcia, określając stawkę na "sześć punktów". Zwłaszcza, że na murawę wychodzili jako zespół ze strefy spadkowej. Tę batalię na Podlasiu też jednak przegrali i zostaną pod kreską.

Trener Bartosch Gaul znów dokonał zmian w wyjściowej jedenastce. Dla podstawowego do tej pory Blaża Vrhovca zabrakło miejsca w kadrze, natomiast Jules Mvondo sam się wykreślił kopiąc w poprzedniej kolejce Josue, gdy legioniści świętowali zdobycie gola. W Białymstoku zabrzanie zaczęli jednak dobrze, a Lukas Podolski w 24 minucie zrobił to, co potrafi najlepiej, czyli zdobył piłkę, kawałek z nią przebiegł, po czym odwrócił się i kopnął ją do siatki!

Jak się jednak okazało był to jedyny celny strzał Górnika w tej połowie. Jagiellonia natomiast oddała trzy i zamieniła je w dwa gole. W 27 minucie Nene popisał się pięknym uderzeniem z 25 metrów, a tuż przed przerwą VAR dostrzegł, że Emil Bergstroem kopnął w stopę Tarasa Romanczuka. Rzut karny wykonał Marc Gaul, Daniel Bielica odbił piłkę, ale wprost pod nogi strzelca, a ten z zimną krwią wkopał ją do pustej bramki.

Gaul w przerwie stracił chyba zimną krew i postawił wszystko na jedną kartę dokonując trzech zmian. Górnik przejął inicjatywę, co wynikało też z taktyki Jagiellonii, ale to goście atakowali konkretniej. Sławomir Abramowicz, który zastąpił chorego Zlatana Alomerovicia, nie musiał się specjalnie spocić, a ciśnienie skoczyło mu zapewne dopiero w końcowych sekundach, gdy Łukasz Podolski nie trafił w bramkę główkując, a potem Rafał Janicki oddał dziwny strzał, po którym bramkarz podbijał chaotycznie piłkę aż w końcu ją złapał.

Górnik w siedmiu meczach zdobył wiosną pięć punktów, a w Białymstoku zaliczył jedenastą porażkę. Najbliższe godziny na Roosevelta będą z pewnością bardzo nerwowe. Nowy prezes Adam Matysek, który nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu klubem, a ostatnie lata spędził jako telewizyjny ekspert, stanie przed wielkim wyzwaniem i jeszcze większą odpowiedzialnością.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)