Lech Jaworski nie wystartuje z list Trzeciej Drogi. To konsekwencja krytyki podniesienia wieku emerytalnego

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
Wideo
od 16 lat
Lech Jaworski miał kandydować do Sejmu z list Trzeciej Drogi w okręgu warszawskim, nie zostanie jednak wystawiony w wyborach. To konsekwencja krytycznej wypowiedzi dotyczącej podniesienia wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL - czytamy w poniedziałek na łamach portalu niezalezna.pl.

Decyzja nie tylko niedobra. Decyzja błędna

Jak przypomniał portal, Lech Jaworski, który miał w okręgu warszawskim kandydować z listy Trzeciej Drogi z ramienia PSL, był pytany o reformę emerytalną koalicji PO-PSL 30 sierpnia w programie "Polska mówi" w TVP1.

Więcej informacji na temat wyborów w naszym serwisie specjalnym: WYBORY 2023

– Uważam, że decyzja, która została wówczas podjęta, czyli podwyższenie wieku emerytalnego, nie tylko nie była dobrą decyzją, ale była błędną decyzją. Pan Kosiniak-Kamysz nie ma wielkiego problemu z tym, żeby bronić teraz, że to była słuszna i wspaniała decyzja. Z wypowiedzi panów w programie doszedłem do wniosku, że wiek emerytalny w tej chwili nie powinien ulegać zmianie – to powinno być 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn – odpowiedział wtedy Jaworski cytowany przez niezalezną.pl.

Propozycja startu już nieaktualna

Portal przypomniał, że w mediach, m.in. "Gazecie Wyborczej", Lech Jaworski był wymieniany jako kandydat Trzeciej Drogi do Sejmu.

– Miał startować w okręgu warszawskim, z wysokiej pozycji – zaznaczył portal.

– Z informacji portalu niezalezna.pl wynika, że to już nieaktualne. Na drugi dzień po wypowiedzi Jaworskiego na temat wieku emerytalnego - propozycja startu w wyborach parlamentarnych została wycofana przez liderów Trzeciej Drogi – napisano w publikacji portalu.

Lech Jaworski w TVP i KRRiT

Polityk przez kilka lat pracował w Telewizji Polskiej. Zajmował m.in. stanowisko kierownika obsługi prawnej programu satelitarnego TV Polonia. W latach 1997–2001 zasiadał w radzie nadzorczej TVP. Od 1998 do 2001 był dyrektorem Biura Prawno-Organizacyjnego oraz zastępcą ds. prawnych dyrektora biura zarządu Polskiej Agencji Informacyjnej.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

25 kwietnia 2001 został z rekomendacji Akcji Wyborczej Solidarność powołany przez Senat do składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jego kadencja zakończyła się 30 grudnia 2005 w związku z wprowadzeniem w życie zmian w funkcjonowaniu KRRiT. Był rekomendowany Sejmowi przez Platformę Obywatelską jako kandydat na członka nowej KRRiT, jednak nie został wybrany.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adam
5 września, 1:05, L.:

Wydawało mi się, że był trochę za mądry dla PSL-u.

Dokładnie. A tamci to debile co go wyrzucili.

L
L.
Wydawało mi się, że był trochę za mądry dla PSL-u.
Wróć na i.pl Portal i.pl