Łukasz Konstanty
Denise Herrmann-Wick (z prawej) wygrała sprint podczas zawodów Pucharu Świata w Hochfilzen. Fot. PAP/EPA/Kimmo Brandt
Dobry bieg i znakomita postawa na strzelnicy pozwoliła Denise Hermann-Wick na odniesienie pierwszego w sezonie 2022-23 zwycięstwa w biathlonowym Pucharze Świata. Niemka okazała się najlepsza w czwartkowym sprincie, wyprzedzając na mecie Czeskę Marketę Davidovą i Francuzkę Julię Simon.

Obydwie zawodniczki, które uplasowały się za plecami zwyciężczyni, zanotowały po jednym niecelnym strzale, który w efekcie pozbawił je szans na triumf.

Słowenka Anamarija Lampić postraszyła rywalki

Jako piąta na mecie zjawiła się Słowenka Anamarija Lampić, która mimo trzech niecelnych strzałów straciła do zwyciężczyni niespełna 36 sekund. Trudno się jednak dziwić jej znakomitemu występowi, wszak jeszcze niedawno trenowała i notowała sukcesy w biegach narciarskich, w których wywalczyła trzy medale mistrzostw świata (sprint) w karierze.

Dotychczasowa liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Lisa Vitozzi zajęła zaledwie 18. miejsce. Włoszka aż dwukrotnie pomyliła się podczas strzelania z pozycji leżącej, zajęła dalszą lokatę, w efekcie w klasyfikacji łącznej spadła na drugą pozycję, oddając żółtą koszulkę Francuzce Simon.

Polki bez punktów w sprincie

Joanna Jakieła i Anna Mąka bardzo dobrze rozpoczęły czwartkowy sprint, podczas pierwszej wizyty na strzelnicy obydwie zawodniczki były bezbłędne, niestety, podczas strzelania z pozycji stojącej pierwsza z wymienionych spudłowała aż cztery razy, z kolei druga pomyliła się dwukrotnie i ostatecznie żadnej z nich nie zobaczymy w biegu pościgowym.

Mimo tylko jednego niecelnego strzału poza czołową sześćdziesiątką uplasowała się także Natalia Sidorowicz. Do sobotniej rywalizacji zakwalifikowała się jedynie Kamila Żuk (dwa niecelne strzały), której zabrakło niespełna dwóch sekund do ostatniej punktowanej lokaty. Ostatecznie Polka zajęła 42. miejsce.

W piątek w sprincie na 10 km rywalizować będą mężczyźni. Panie do rywalizacji powrócą w sobotę - wówczas to odbędzie się bieg pościgowy z udziałem Żuk.

Konrad Badacz wygrał sprint w juniorskim Pucharze Świata

Znakomite wieści dotarły z kolei z Włoch. W Martell Val Martello, gdzie rozgrywane są zawody juniorskiego Pucharu Świata, dziś odbył się sprint mężczyzn. Najlepszy w biegu na 10 km okazał się Konrad Badacz, który o niemal pół sekundy wyprzedził Austriaka Lukasa Haslingera i Włocha Elię Zeniego.