OPRAC.:
PKO Ekstraklasa. Niemałe emocje na stadionie przy Kałuży. Padły cztery bramki, ale dopiero po przerwie. Cracovia prowadziła już ze Stalą Mielec 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji.

Bramki z meczu Cracovia - Stal Mielec

Do składu Cracovii, po 1,5-miesięcznej przerwie powrócił Kamil Glik, który zastąpił poważnie kontuzjowanego Jakuba Jugasa. Gospodarze, którzy na swoim stadionie po raz ostatni wygrali 11 sierpnia z Zagłębiem Lubin, ruszyli do zdecydowanych ataków. W 6. minucie Takuto Oshima, po świetnym podaniu od Janiego Atanasova, znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kochalskim. W tym pojedynku górą był jednak bramkarz Stali.

Mielczanie zrewanżowali się w 11. minucie. Krystian Getinger oddał strzał z około 25 metrów, po którym piłka odbiła się od słupka. Potem bliscy szczęścia byli krakowianie. Jani Atanasov dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Glika, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

Z upływem minut rosła przewaga Cracovii, która jednak największe zagrożenie pod bramką Stali stwarzała po rzutach rożnych, dobrze wykonywanych przez Atanasova.

Drugą połowę lepiej zaczęli mielczanie. Najpierw Sebastian Madejski powstrzymał Macieja Domańskiego, a za moment piłka po strzale z dystansu Michała Trąbki otarła się o poprzeczkę. Cracovia odpowiedziała w 57. minucie. Benjamin Kallman podał do Patryka Makucha. Strzał napastnika "Pasów" obronił Kochalski. Bramkarz Stali uratował swój zespół broniąc strzał głową Arttu Hoskonena.

Kamil Glik wrócił, Cracovia wypuściła prowadzenie 2:0

Chwilę później nie miał już nic do powiedzenia, gdy Kallman huknął zza pola karnego trafiając w górny róg. Był to pierwszy gol fińskiego napastnika Cracovii od 21 sierpnia i meczu z Piastem Gliwice.

Gospodarze poszli za ciosem i w 79. minucie Krystian Getinger sfaulował w polu karnym Makucha i arbiter podyktował "jedenastkę". Jej pewnym egzekutorem był Knap.

To nie był jednak koniec emocji, bo w 85. minucie Kai Meriluoto mocnym strzałem zdobył kontaktową bramkę. Nim gospodarze ochłonęli było już 2:2. Tym razem Madejskiego – strzałem głową – pokonał Krystian Getinger. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Meriluoto, który miał znakomite wejście z ławki rezerwowych.