United Cup. Świątek i Hurkacz nie dali szans rywalom. Pewne zwycięstwo Polski

Zbigniew Czyż
@UnitedCupTennis/Twitter
Pewne zwycięstwo w meczu miksta, podczas rozgrywanego w australijskim Brisbane United Cup odnieśli Iga Światek i Hubert Hurkacz. Polacy pokonali Żybek Kułumbajewą i Grigorija Łomakina 6:3, 6:4. W całym spotkaniu "biało-czerwoni" wygrali z reprezentacją Kazachstanu 4:1. W poniedziałek i wtorek Polacy zagrają ze Szwajcarią.

Polacy byli zdecydowanym faworytem meczu miksta, czyli drużyn mieszanych, choć jego wynik i tak nie miał już znaczenia dla ostatecznego rozstrzygnięcia rywalizacji z Kazachstanem. Przed tym spotkaniem, po niedzielnym zwycięstwach w grze indywidualnej Huberta Hurkacza i Magdy Linette "Biało-Czerwoni" prowadzili bowiem 3:1.

Iga Światek zagrała w mikście pierwszy raz od ponad półtora roku

W swoim wspólnym debiucie, liderka rankingu WTA i dziesiąty tenisista ATP nie zamierzali jednak zastosować wobec rywali taryfy ulgowej. Dla Świętek to był pierwszy mecz w mikście, ostatni raz zagrała w meczu drużyn mieszanych w lipcu 2021 roku, z Łukaszem Kubotem podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Spotkanie tylko w niektórych gemach było zacięte. Pierwszego seta Świątek i Hurkacz wygrali pewnie 6:3 po zaledwie 28 minutach.

W drugim również byli górą, triumfując 6:4. Spotkanie, po godzinie i trzech minutach zakończyło się zwycięstwem Polski 2:0, a cały mecz wygraną naszej reprezentacji 4:1.

Polska zagra ze Szwajcarią o awans do dalszej fazy United Cup

Przed Polakami, których w Australii prowadzą Agnieszka Radwańska i Dawid Celt kolejne spotkanie w ramach United Cup. W poniedziałek i wtorek zagrają ze Szwajcarią i ten mecz zadecyduje, która drużyna wywalczy awans do dalszej fazy turnieju.

Zawody rozgrywane są w Perth, Brisbane i Sydney. W pierwszej edycji United Cup bierze udział 18 reprezentacji, które podzielono na sześć grup.

Zwycięzcy grup w każdym mieście zagrają ze sobą 4 stycznia o awans do półfinału. W półfinale wystąpi też jeden z trzech pokonanych zwycięzców grup, który miał najlepszy bilans w fazie grupowej.