OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
W sobotnim meczu 5. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, przegrał na wyjeździe z Sassuolo 2:4. To pierwsza w tym sezonie Serie A porażka "Starej Damy".

Kuriozalne gole w meczu Sassuolo - Juventus

Juventus dwukrotnie doprowadzał do remisu, ale fatalna końcówka spowodowała, że ostatecznie do Turynu wraca bez punktu. W pierwszej połowie bramki dla Sassuolo zdobyli Armand Lauriente i Domenico Berardi. Przy pierwszym golu duży błąd popełnił Szczęsny, który tak piąstkował piłkę, że ta odbiła się od murawy i między jego nogami wpadła do siatki.

Goście odpowiadali samobójczym trafieniem Matiasa Viny i golem Federico Chiesy w 78. minucie. Cztery minuty później gospodarze znów jednak wygrywali. Tym razem Szczęsny również mógł zachować się lepiej. Odbił piłkę przed siebie i z bliska pokonał go Andrea Pinamonti. Chwilę później na boisko wszedł Arkadiusz Milik, ale losów spotkania nie odmienił. W doliczonym przez sędziego czasie gry wynik ustalił kolejny samobójczy gol, tym razem Federico Gattiego.

W sobotę powodów do zadowolenia nie miał też Paweł Dawidowicz. Jego Verona uległa na wyjeździe AC Milan 0:1. Bramkę już w ósmej minucie zdobył Rafael Leao.

W tabeli Milan zrównał się punktami z prowadzącym Interem Mediolan, ale ten swój mecz zagra w niedzielę na wyjeździe z zamykającym zestawienie Empoli Sebastiana Walukiewicza, Bartosza Bereszyńskiego oraz Iwo Kaczmarskiego. Juventus spadł na czwarte miejsce, a od lidera dzielą go dwa punkty.

Również w niedzielę broniące tytułu Napoli Piotra Zielińskiego zagra na wyjeździe z Bologną bramkarza Łukasza Skorupskiego. (PAP)

LIGA WŁOSKA w GOL24

Michał Probierz musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski do 24 września. Czy nowy selekcjoner do seniorskiej kadry powoła zawodników, których trenował w zespole U-21? Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Których piłkarzy Michał Probierz przeniesie z młodzieżówki d...