Turniej WTA w Chennai. Szybkie zwycięstwo Magdy Linette

Łukasz Konstanty
Andrzej Szkocki/Polska Press
Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Chennai (Indie). W drugiej rundzie Polka ograła Oksanę Sielechmietjewą, pozwalając rywalce ugrać zaledwie dwa gemy.

Polska tenisistka do tej pory nie miała okazji mierzyć się z dziewiętnastoletnią rywalką, notowaną w połowie drugiej setki rankingu WTA, która dopiero w tym roku rozpoczęła częstszą rywalizację w poważniejszych turniejach. Do tej pory najlepszym osiągnięciem Sielechmietjewej był lipcowy ćwierćfinał w czeskiej Pradze. Na drugi awans do czołowej ósemki jakiegokolwiek turnieju tenisowego musi jeszcze poczekać.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Polki, która już pierwszego gema przy serwisie rywalki zapisała na swoim koncie, a gdy doszło do drugiego przełamania i Linette objęła prowadzenie 4:1, wydawało się, że set jest już w zasadzie rozstrzygnięty. Nieoczekiwanie jednak Sielechmietjewa po zaciętej rywalizacji odrobiła gema przy serwisie Magdy, a potem toczyła równie wyrównany bój przy swojej zagrywce. Bardziej doświadczona polska zawodniczka nie pozwoliła jednak rywalce rozwinąć skrzydeł, po raz trzeci zapunktowała przy serwisie przeciwniczki, a potem przy własnym podaniu wykorzystała już pierwszą piłkę setową - 6:2!

Drugi set rozstrzygnięty został w zasadzie już po pierwszym, zaciętym gemie. Linette po raz czwarty w całym meczu zapisała oczko na swoim koncie przy serwisie rywalki, co najwyraźniej spowodowało, iż Sielechmietjewa straciła wiarę w sukces i w kolejnych trzech gemach wygrała zaledwie trzy wymiany. Zryw nastąpił w piątym i szóstym gemie, jednak wyrównaną rywalizację po raz kolejny na swoją korzyść rozstrzygnęła Magda, która najpierw po raz szósty zapunktowała przy zagrywce przeciwniczki, a następnie przy swoim serwisie obroniła break pointa, by chwilę później wykorzystać pierwszą piłkę meczową - 6:0!

Czwartkowe spotkanie z udziałem Linette trwało nieco ponad godzinę i dwadzieścia minut. Ćwierćfinałową rywalką Polki będzie Rebecca Marino, która w drugiej rundzie ograła Katarzynę Kawę. Obydwie tenisistki do tej pory ze sobą nie rywalizowały. Mecz zostanie rozegrany w piątek.