Turniej WTA w Monastyrze. Dwuipółgodzinna rywalizacja Magdy Linette

Łukasz Konstanty
Krótko trwała przygoda Magdy Linette z turniejem w tunezyjskim Monastyrze. Polka po trwającym niemal dwie i pół godziny meczu przegrała z Włoszką Lucrezią Stefanini.

Linette bardzo dobrze rozpoczęła mecz z zawodniczką, z którą nigdy wcześniej nie rywalizowała na tenisowym korcie. Co prawda na początku pierwszego seta rywalka mocno się postawiła i próbowała ugrać gema przy serwisie Magdy, skończyło się jednak tylko na chęciach. Z kolei druga rakieta polskiego tenisa już pierwszą próbę przełamania rywalki (przy stanie 2:1) zakończyła sukcesem, potem kontrolowała przebieg tej partii, a przy stanie 5:2 ponownie wykazała wyższość w sytuacji, w której to Włoszka wprowadzała piłkę do gry, choć do zamknięcia seta potrzebowała aż pięciu piłek meczowych.

W drugą część meczu lepiej weszła zajmująca 152. miejsce w rankingu WTA Stefanini, która nieoczekiwanie dość łatwo już w pierwszym gemie serwisowym Magdy zyskała przewagę. Co prawda nasza tenisistka zdołała stratę odrobić (3:3), ale w końcówce tej partii znów Włoszka, bez straty punktu, zapunktowała przy serwisie Polki, by chwilę później zakończyć drugiego seta (4:6). Warto dodać, że 24-latka z Półwyspu Apenińskiego w końcówce tej partii wygrała aż dwanaście wymian z rzędu!

Włoszka nie zamierzała się zatrzymywać i na początku decydującego seta od razu objęła prowadzenie (seria punktów z rzędu zakończyła się łącznie na piętnastu wymianach), choć to Polka wprowadzała piłkę do gry. Nie wróżyło to najlepiej naszej zawodniczce, która chwilę później przegrywała już 0:2. Polka nie poddała się, rozstrzygnęła na swoją korzyść dwa kolejne, bardzo zacięte gemy, by po chwili... znów pozwolić zapunktować przy własnym serwisie rywalce. Jak się później okazało, był to kluczowy moment tej partii. Choć Linette próbowała jeszcze walczyć, by odwrócić niekorzystny bieg zdarzeń, jej wysiłki spełzły na niczym - Włoszka wykorzystała już pierwszą piłkę meczową i odniosła niespodziewane zwycięstwo.

W turnieju w Monastyrze weźmie udział także inna polska tenisistka - Magdalena Fręch. Jej pierwszą rywalką będzie Francuzka Yasmine Mansouri.