Zespół prasowy CBA podał, że zatrzymań i przeszukania 10 miejsc na terenie województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz podlaskiego dokonali we wtorek funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura.
"Z ustaleń funkcjonariuszy CBA wynika, że pracownicy jednego z banków oferowali klientom obligacje spółki, wprowadzając ich w błąd co do właściwości i bezpieczeństwa oferowanego produktu finansowego. Osoby te sprzedały obligacje za ponad 10 mln zł" - poinformował PAP zespół prasowy CBA.
Wielowątkowe śledztwo dotyczące nieprawidłowości w spółce GetBack nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie. Zatrzymanym przez CBA prokurator wyznaczył poręczenie majątkowe, nakazał dozór policji oraz zakazał opuszczania kraju - podał PAP zespół.
Proces ws. afery GetBack
Przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczy się proces w sprawie afery GetBack, w którym oskarżonych jest 16 osób, w tym były prezes zarządu spółki Konrad Kąkolewski oraz byłe kierownictwo Idea Banku. Poszkodowanych w sprawie jest ponad 9 tys. obligatariuszy, którzy stracili prawie 3 mld zł.
W sprawie wciąż przesłuchiwani są kolejni oskarżeni. Choć proces trwa już od ponad roku, to sąd nie zdołał przesłuchać jeszcze nawet 1/3 ze wszystkich oskarżonych. Dopiero po nich zeznawać będą świadkowie i poszkodowani. A samych poszkodowanych w sprawie jest ponad 9 tysięcy!
Dlaczego odbieranie wyjaśnień od oskarżonych trwa tak długo? Jak dowiedział się portal i.pl od osoby dobrze znającej szczegóły sprawy, wszystko spowodowane jest tym, że przez wiele poprzednich rozpraw swoje obszerne wyjaśnienia składał główny oskarżony Konrad Kąkolewski (zgodził się na podawanie imienia i nazwiska).
Źródło: PAP, i.pl

lena
Źródło: